Київські будинки без ОСББ зможуть отримувати гранти на енергозбереження

Зараз в Києві діє грантова програма «70% на 30%» для мешканців будинків ОСББ і ЖБК (місто оплачує 70% робіт з енергозбереження, а мешканці – 30%). А вже з наступного року столична міська влада запустить механізм отримання грантів на енергозбереження у тих багатоповерхівках, де ОСББ не створено.

Днями, під час засідання круглого столу, про це розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Він зазначив, що цього року за такою програмою отримали гранти 62 київських будинки:

«Багато будинків уже вичерпали свій робочий ресурс: це характерно для 60% житла як у всій країні, так і у Києві. Сьогодні в столиці близько 600 тисяч сімей проживають у будинках, які потребують глибинної термомодернізації, капітального ремонту, тобто які вже сьогодні достатньо зношені. Для того, щоб провести ремонт в одному будинку, необхідно приблизно 3,5-5 мільйонів гривень. Це заміна інженерії, капітальний ремонт покрівлі, заміна вікон на енергозберігаючі, встановлення нових сучасних теплових пунктів. На вартість також впливає заміна ліфтів».

За словами чиновника,за останніх два роки відбулися зміни в законодавстві, що спричинили новий підхід до капітальних ремонтів у будинках, активну участь в яких мають брати мешканці. Однак влада маж пропонувати посильні умови співпраці – зважаючи на фінансові можливості людей, на які значно вплинули зростання тарифів і комунальних послуг.

«Капітальний ремонт треба розглядати, насамперед, як термомодернізацію будинку, яка сприяє значній економії на «комуналці». Тож вкладені в ремонт кошти люди повернуть у збережених кіловатах та гігакалоріях», – пояснив заступник голови КМДА.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: