Київрада дозволила передати систему вуличного освітлення столиці в концесію

Влада Києва вже досить тривалий час планує облаштувати вулиці міста сучасним освітленням. Однак, реалізують цей проект після передачі в концесію КП «Київміськсвітло». За відповідне рішення «Про затвердження об’єкта права комунальної власності територіальної громади м. Києва, який може передаватися в концесію» проголосували 86 депутатів, повідомляє ресурс Kiev.segodnya.ua.

У документі також вказано, що за останні 10 років основні фонди «Київміськсвітло» суттєво зношені, відсоток непрацюючих ламп освітлення досягає в певні періоди 20%, а модернізація мережі вуличного освітлення вимагає інвестицій. Окрім модернізації, місту необхідно встановити близько 5-6 тис. додаткових точок вуличного освітлення. У бюджеті міста відповідних коштів немає. 

Все це стало причиною прийняття Київрадою відповідного рішення, яке дозволяє утримувати і модернізувати вуличне освітлення концесіонеру. Низка іноземних компаній вже висловила зацікавленість у концесії комунального підприємства.

Серед основних концесіонерів-інвесторів знаходяться: ТОВ «Філіпс Україна», Q-FREE-ASA (Норвегія), Tellus Mater (Португалія), Senergos (Чехія).

За приблизними підрахунками грошові вливання у цей проект становитимуть 870 млн грн: на повну заміну ртутних і натрієвих ламп на LED-освітлення – приблизно 650 млн грн, встановлення додаткових стовпів освітлення та прокладення електромереж - близько 120 млн грн та на виконання усіх монтажних робіт – 100 млн грн.

Крім того, підтримку у реалізації проекту також надаватиме Європейський банк реконструкції та розвитку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка