Київ має намір освітлювати вулиці LED-лампами

Українська столиця планує втілити найсучасніший проект вуличного освітлення, який дозволить економити 44% енергії завдяки використанню світлодіодних ламп та інших енергоефективних рішень. 

Забезпечити Київ найсучаснішими енергоощадними джерелами світла, як зазначають у мерії, погодився світовий лідер в області світлотехніки, компанія Philips. 

Наразі брати участь у фінансуванні модернізації столичного вуличного освітлення виявили бажання такі міжнародні фінансові організації, як Європейський банк реконструкції і розвитку та Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Обидві МФО мають значний досвід реалізації подібних проектів в інших країнах.

У мерії надіються, що Київ отримає вуличне освітлення, енергоефективність якого буде не меншою, ніж у Мадриді. Нагадаємо, у минулому році компанія Philips замінила 225 тисяч вуличних ламп у столиці Іспанії, в результаті чого місто нині економить 44% електричної енергії. Примітно, що нова система освітлення контролюється з однієї командної панелі та дозволяє змінювати при необхідності інтенсивність світла і тривалість роботи вуличних світильників у всьому місті.

Як результат, технологічне оновлення дозволило іспанській столиці не тільки знизити енергоспоживання та продовжити термін служби систем міського освітлення, а й значно зменшити світлове забруднення завдяки регулюванню інтенсивності світла. 

Нині Київ освітлює, згідно з даними, 180 тисяч світильників, прожекторів та елементів ілюмінації, столиця використовує 4220 кілометрів мереж.

Аналогічні масштабні проекти з оновлення вуличного освітлення компанія Philips уже втілила у Буенос-Айресі (Аргентина), Роттердамі (Нідерланди), Рітберзі (Німеччина) і Річмонді (Великобританія).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка