Києву суттєво уріжуть екологічний бюджет з 2016 року

У 2016 році Фонду охорони навколишнього середовища Києва уріжуть фінансування у 37 разів – з 60 до 1,6 млн гривень.

У наступному році очищувати водойми та озеленювати територію столиця зможе виключно за рахунок штрафів за забруднення природного середовища, які зазвичай виписують великим промпідприємствам, передає Ділова столиця.

Екологічний збір, який наповнював екофонд раніше, з 2016 року буде перераховуватися до загального фонду міського бюджету.

Згідно з попередніми підрахунками, штрафні санкції дозволять Києву назбирати не більше 1,6 млн гривень. При цьому у 2015 році тільки на прибирання повалених вітром дерев у Святошинському лісопарковому господарстві було виділено 1,8 млн гривень.

У поточному році надходження до Фонду охорони навколишнього середовища Києва були заплановані в обсязі 60 млн гривень, 36 млн гривень з яких станом на кінець листопада були використані. Левова частка грошей пішла на озеленення столиці комунальним підприємством "Київзеленбуд", яке із запланованих 31 млн гривень наразі освоїло 27 млн гривень. Кошти були витрачені на висадку дерев і квітів у міських парках, а також ліквідацію наслідків буреломів та снігопадів у лісгоспах "Дарницькому", "Святошинському" і "Конча-Заспа".

Цьогоріч з екологічного фонду столиці фінансувалися також комунальні підприємства "Київський зоопарк" і "Плесо". Останнє займається очищенням міських водойм від сміття і рослин, а також готує міські пляжі до літнього сезону.

Покращити якість повітря, вирішити проблему горіння торфовищ та зростання кількості бездомних тварин у столиці допомогло б утвердження проекту Цільової програми екологічного благополуччя і безпеки Києва на 2016-2018 рр. Реалізація програми потребує близько 1 млрд гривень у рік бюджетного фінансування, ще півмільярда гривень за три роки планують отримати від підприємств та інвесторів. До слова, цього літа ГУ Держсанепідслужби у Києві зафіксувало перевищення норми небезпечних речовин у повітрі у чотири-п'ять разів.

Однак депутати Київради навряд чи затвердять проект документу. Як зазначає завідуюча сектором програм управління екології та природних ресурсів Департаменту благоустрою та збереження природного середовища КМДА Лілія Копейкіна, цільову програму охорони природного середовища у Києві не затверджували з 2007 року.
"Проект програми на 2016 рік у трьох варіантах ми вже подавали на погодження у Департамент фінансів та Департамент економіки і інвестицій КМДА, - розповідає чиновниця. – Однак документ постійно повертають на доопрацювання".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка