Киянин створив органічні окуляри з кави і бавовни

Максим Гавриленко з 16 років активно брав участь в сімейному бізнесі з продажу і ремонту окулярів, а півтора року тому загорівся ідеєю створити власну колекцію окулярів. Щоб завоювати заповнений оптичний ринок, потрібно було чимось відрізнятися. І Максим вирішив знайти на 100% органічний матеріал для своєї продукції. Через півроку безперервної роботи він вийшов з майстерні з окулярами в міцній оправі з кавової макухи і лінзами з переробленої бавовни. Ці окуляри пахнуть кавою і, на відміну від пластикових, повністю розкладаються в ґрунті і воді, перетворюючись в органічне добриво. Незвичною продукцією вже зацікавилися за кордоном, пише газета Факти.

Зацікавившись проблемою забруднення навколишнього середовища, Максим зрозумів, що не хоче виготовляти пластикові окуляри. Хоча на ринку вже були окуляри в дерев'яній оправі, таке рішення здалося йому неприйнятним, адже, щоб їх зробити, потрібно зрубати дерево.

«Почав шукати матеріал, який можна переробити вдруге. Примітивними лещатами пресував все, що потрапляло під руку будинку і в супермаркетах – рис, м'яту, шрот льону і макуху амаранту. З останнього щось навіть виходило, але не було міцності, матеріал розсипався і ламався в руках».

Ключову роль у пошуку потрібного матеріалу зіграла підтримка дівчини Максима Марини. Одного разу вона увійшла до майстерні і вимовила лише одне слово: «Кава!»

«Все тут же стало на свої місця. Як же я раніше не додумався ?! Кава – ідеальний варіант! Її п'ють в усьому світі, відходів залишається дуже багато. До того ж вона чорна, як класичний колір окулярів. На півроку я закрився в майстерні і з ранку до ночі пресував кавові відходи. Десь із трьохсотої спроби вийшла дійсно міцна пластина. Я відніс її татові, і він не зміг зламати її руками. У мене вийшло! Зараз батько допомагає мені встановлювати лінзи в готові кавові оправи».

Лінзи теж екологічні – зроблені з триацетату целюлози, тобто переробленої бавовни. Лінзи замовляють у великих виробників. У розробку екологічних окулярів Максим вклав приблизно півмільйона гривень. На Kickstarter проект зібрав 13 тисяч доларів – кошти витратили на обладнання і маркетинг. Тепер готуються вийти на платформу повторно вже з новою вдосконаленою колекцією.

«Продаємо окуляри в роздріб по всьому світу і дрібним оптом в Японію, Австралію, Америку ... У нас в майстерні зараз працюють три людини. Щомісяця запрошуємо до співпраці ще одного майстра, так як обсяги замовлень ростуть і ми не справляємося. Зараз випускаємо від п'яти до десяти штук в день, майже все робиться вручну. Але я активно працюю над автоматизацією процесів та веду переговори з інженерами про створення устаткування, що дозволяє виробляти до п'ятдесяти штук в день. Для цього нам необхідно підняти інвестиції в розмірі ста тисяч доларів».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка