Киянка поставила за мету прожити 104 дні без поліетилену і пластику

Український дизайнер Маріанна Бойко поставила за мету 104 дні прожити без пластикового пакування.

Киянка вирішила замінити пластик натуральними матеріалами і на 80% зменшити обсяги продукування сміття. Досвідом звільнення від пластику і поліетилену Маріанна ділиться на спеціальній сторінці у Facebook, передає Велика Епоха.

Перш за все жінка відмовилась від води в пляшках, де 90% коштів віддається за пластик і тільки 10% - за воду, потім – від харчових продуктів у поліетиленових пакетах.

Наразі Маріанна Бойко замовляє питну воду у багаторазових пластикових бутлях. Таким чином за три місяці їй вдалося заощадити 500 гривень. М'ясо, фрукти, крупи, борошно раціоналізаторка купує на вагу використовуючи обгортковий папір, спеціальні харчові контейнери і банки, сумки з тканини та полотняні мішечки для сипучих продуктів.

Дизайнер замінила шампунь на суміш житнього борошна з яйцем, дезодорант – на крохмаль із содою, пральний порошок - на господарське мило, засіб для миття вікон – на розчин аміаку.

Далі Маріанна Бойко відмовилась від пакетів для сміття і почала використовувати звичайне відро, застилаючи його папером. На додачу, придатні для повторної переробки відходи: скло, метал, папір - жінка здає спеціалізованим підприємствам.

З органічного сміття киянка почала виробляти "компостний чай" та компост. Для цього жінка вставила одне відро в інше і проробила отвори у верхньому відрі. Рідиною, яка стікає з вологих відходів, Маріанна Бойко підживлює домашні рослини, а компост, який утворюється у відрі з дирочками, є добривом для балконних квітів.

За словами Маріанни Бойко, зменшити використання поліетилену у побуті цілком можливо, однак позбутися його повністю вкрай складно. Наприклад, медицина не може відмовитися від виготовлених із полімерів одноразових шприців, систем для переливання крові та інших речей. Під час покупки меблів, побутової та комп'ютерної техніки без поліетиленової упаковки не обійдешся.


Маріанна досягла поставленої мети – 104 дні прожила без пластику. Зупинятися на досягнутому киянка не збирається і буде продовжувати експериментувати й надалі. Наразі дизайнер поширює свої ідеї через соціальні мережі, веде еко-блог, читає лекції, а також проводить еко-заняття у школах та офісах.

Як повідомляв Ecotown, природоохоронець, аспірант Інституту клітинної біології та генної інженерії НАН України Марина Кривохижа скоротила до мінімуму продукування сміття, відмовившись від використання пластику та хімічних миючих засобів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка