Киянам подарують 500 теплових лічильників на Новий рік

До кінця 2014 року столичні житлові будинки отримають близько 500 приладів обліку теплової енергії. 

Такий енергоощадний подарунок до Нового року отримають кияни, будинки яких споживають найбільше тепла. Правда, мешканці обраних багатоповерхівок будуть змушені, як мінімум, 1-2 дні напередодні свят обходитися без гарячої води та опалення. Ці незручності - необхідна технічна вимога при здійсненні монтажу теплолічильного обладнання.  

Встановлення лічильника, стверджують київські чиновники, не тільки дозволить мешканцям цих будинків економити до 30% на оплаті за опалення, а й стимулює до подальших заходів з енергозбереження. Так, наприклад, власник двокімнатної квартири площею до 55 кв. м заплатить за опалення у осінньо-зимовий період на 700 гривень менше. Економія на рахунках за тепло може бути ще більшою, якщо мешканці облаштують житло теплорегуляторами та утеплять стіни. 

Даний захід з підвищення енергоефективності столична влада реалізує спільно з теплопостачальною організацією ПАТ «Київенерго». Та коштів, щоб облаштувати всі столичні житлові будинки лічильниками тепла, у Києва немає. Для цього планують залучати українські і міжнародні інвестиції, а також співвласників будинку. 

Цьогорічні плани уряду по підвищенню рівня оснащення житлового фонду України  засобами обліку тепла до 42-45% так і не втілились у життя. Станом на 17 грудня, в країні було облаштовано комерційними лічильниками теплової енергії, а також гарячої та холодної води 4434 будинки. Рівень забезпечення житла комерційними засобами обліку становив 37% і з початку року зріс лише на 2%. Конкретних даних по лічильниках немає. В уряді лише зазначають, що засобами обліку гарячої води найкраще забезпечена Івано-Франківська область - на 68%, Запорізька – на 50,9% та Миколаївська – на 37%, а приладами обліку теплової енергії - Івано-Франківська - на 60,9%, Вінницька - на 60,5% та Кіровоградська - на 56,6% області.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка