Китайці готові інвестувати понад $1 млрд в будівництво сонячної електростанції в Чорнобилі

Будівництвом «сонячних» парків на території Чорнобильської зони зацікавилися китайські компанії. Як повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України, перспективи впровадження проекту Chornobyl Solar обговорили з китайськими інвесторами Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак і голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

«Зацікавленість провідних компаній світу до потенціалу зони відчуження підтверджує, що Україна є цікавою для іноземних інвестицій. Активні гравці міжнародного ринку відновлювальної енергетики розуміють, що сприятливі природні та інфраструктурні умови в Чорнобильській зоні, а також наявність сонця та дешевої землі можуть мати у комплексі великий успіх. Створення сонячного парку у зоні відчуження дає розуміння, що і в таких регіонах можна втілювати в життя унікальні проекти», – розповів Міністр.Оскільки будівництво сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні є довгостроковим проектом, китайці готові інвестувати в нього $1 млрд.

«Це серйозна перспектива для України як у плані адаптації територій, які постраждали у результаті аварії на ЧАЕС, так і для української економіки, наповнення бюджету та здобуття енергетичної незалежності. У розвитку «зеленої» енергетики сходяться інтереси бізнесу, держави і суспільства. Тут і енергетична безпека, і стан екології, і розвиток місцевих економік», – зазначив Остап Семерак.

В липні Верховна Рада ухвалила Закон «Про врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» (№ 4437), що відкриває шлях для будівництва сонячних електростанцій у зоні відчуження. Як наголосив Міністр, українське законодавство відкрило нові можливості для бізнесу в зоні відчуження, спросило процедуру оренди землі й іншого майна тощо.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: