Китай збудує першу сонячну електростанцію в космосі

Китайська академія космічних технологій працює над орбітальною електростанцією, яка збиратиме сонячну енергію в космосі на висоті 36 000 кілометрів і направлятиме її на Землю. Якщо робота наземних сонячних електростанцій залежить від часу доби і погоди, то космічна СЕС постійно отримуватиме сонячну енергію. Вона також сприятиме програмі глибокого освоєння космосу, забезпечуючи енергопостачання, пише The Sydney Morning Herald.


Китайські вчені намагаються розв’язати проблему – як відправити зібрану енергію на Землю. Один із варіантів – робити це у вигляді мікрохвиль або лазерного випромінювання. Серед технічних проблем, які необхідно подолати, вага електростанції, яка складе близько 1000 тонн. Для порівняння, МКС важить 400 тонн. Зараз дослідники вивчають, чи вийде зібрати станцію прямо в космосі за допомогою роботів і 3D-друку, не намагаючись підняти таку важку конструкцію з Землі. Будівництво експериментальної електростанції розпочалося у місті Чунцін. Спочатку планують будувати і запускати невеликі й середні сонячні електростанції, які будуть запускатися в стратосферу для виробництва електроенергії, між 2021 і 2025 роками. Наступним кроком буде мегаватна космічна сонячна електростанція, запланована на 2030 рік.

Віце-президент Китайської академії космічних технологій Лі Мін сказав, що Китай стане першою країною, яка побудує космічну сонячну електростанцію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка