Китай планує створити космічну сонячну електростанцію

«Той, хто отримає цю технологію першим, може зайняти в майбутньому лідерство на енергетичному ринку. Вона має велике стратегічне значення», - повідомив один з представників проекту та науковий співробітник Китайської академії наук.

Мова йде про плани Китаю побудувати у космосі сонячну електростанцію. Китайські дослідники вже запропонували уряду виділити трильйон доларів на створення цього космічного об’єкту. Електростанція буде посилати енергію на Землю за допомогою мікрохвиль або лазерів. Проте вже зараз деякі експерти попереджають, що така технологія може слугувати космічною зброєю, повідомляє видання «Великая Эпоха»

2.jpg

Передбачається, що така електростанція зможе генерувати до 100 МВт електроенергії. Ідея полягає в тому, що на Землі сонячні панелі отримують нерівномірне освітлення протягом доби, а в космосі сонячне світло буде постійним. В космосі панелі можуть збирати в 10 разів більше енергії, ніж на Землі.

Наразі космічну електростанцію описують як «космічні суперапарати на геостаціонарній орбіті, обладнані величезними сонячними батареями». «Якщо план буде реалізований, то він перевершить за масштабністю проект Apollo і Міжнародну космічну станцію, і стане найбільшим у світі космічним проектом». 

3.jpg

Цікаво, що уряд Китаю почав фінансування цієї програми ще в 2010 році, згідно з доповіддю Китайської академії космічної техніки. Саме у 2010 році китайська влада ухвалила рішення про те, що треба шукати енергію поза межами Землі, тому вони вирішили розвивати такі проекти, як сонячні орбітальні електростанції. Також стверджується, що в Китаї вже ведеться розробка супутників, які збирають сонячну енергію, і інших космічних технологій.

Програма має тривалий цикл розвитку. Деякі аналітики вважають, що тестування системи на орбіті почнеться в 2020 році, а в 2025 році буде проведена перша демонстрація роботи сонячної космічної станції. На думку експертів, система зможе генерувати електрику тільки в 2035 році, і стане комерційно життєздатною до 2050 року.

5.jpg

Однак, наразі відсутні технології, необхідні для реалізації програми. По-перше, Китаю знадобляться більш тонкі і легкі сонячні панелі, а також апарати, здатні виводити на навколоземну орбіту корисне навантаження вагою більше 100 тонн. Крім того, для нормального функціонування космічної станції потрібно, щоб зберігалося більше половини енергії, що передається наземним станціям за допомогою лазера або пучка мікрохвильових хвиль. В даний час такої технології не існує.

6.png

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: