Китай доплачуватиме вугільним електростанціям за відповідність екологічним стандартам

Наприкінці листопада в Пекіні зафіксували рекордне цього року забруднення повітря шкідливими речовинами. Влада міста оголосила найвищий рівень небезпеки – помаранчевий, а теплоелектростанції, що працюють на твердому паливі, змусили скоротити виробництво.

Тоді ж урядовці Китаю під час міжнародної конференція ООН з питань зміни клімату пообіцяли значно зменшити кількість шкідливих викидів на території своєї країни.  Влада Китаю заявила, що країна буде підвищувати ціни на електроенергію, що виробляється на вугільних електростанціях, які відповідають новим стандартам ефективності для вугільних ТЕС, повідомляє ресурс Тesiaes.ru.

Однак в той же час уряд країни планує фінансово підтримувати екологічні ініціативи вугільних ТЕС. 

«Вугільні електростанції, які введуть в експлуатацію після 1 січня і які відповідатимуть екологічним вимогам уряду, отримають додаткові 0,005 юанів за кожен вироблений кіловат-год електроенергії», - сказали представники Національної комісії розвитку і реформ (NDRC) Китаю.

Ті вугільні ТЕС, які вже зараз знаходяться в експлуатації, будуть отримувати додаткові 0,01 юаня за кожен кіловат-год виробленої електрики. Але за умови, якщо вони будуть відповідати новим стандартам ефективності.

Нові тарифи набудуть чинності в січні наступного року і будуть дійсні протягом двох років до кінця 2017 року, коли уряд перегляне курс.

В даний час потужність всіх працюючих вугільних електростанцій в Китаї становить приблизно 900 ГВт. До 2018 року планується досягти планки в 1000 ГВт.

Проте влада країни планує зменшити основні забруднювачі в енергетичному секторі на 60%, і щорічні викиди вуглекислого газу на вугільних електростанціях - на 180 млн тонн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка