Китай додав 29 ГВт нових вітропотужностей у 2015 році, ставши світовим лідером за цим показником

Китай остаточно зміцнив свої позиції світового лідера з виробництва чистої енергії. За даними Китайської асоціації сонячної енергетики, загальна потужність електростанцій на сонячних батареях в Китаї збільшилася в 2015 році до 43 ГВт, що дозволило країні обійти за цим показником Німеччину і стати світовим лідером у «сонячній галузі».

А нещодавно стало відомо, що за результатами 2015 року Китай закріпив лідируючі позиції також у вітроенергетиці, випередивши США. Так, минулого року Китай додав таку кількість вітропотужностей, що дорівнює встановленим потужностям за весь період в таких штатах як Техас, Айова та Каліфорнія, повідомляє Scientific American.

Загалом,  у 2015 році Китай додав 29 ГВт нових потужностей вітру до своєї енергетичної галузі, побивши власний рекорд 2014 року (тоді було досягнуто 21 ГВт). До речі, у США було додано лише 8,6 ГВт. 

У світовому масштабі Китай займає 46% від усіх встановлених вітропотужностей минулого року. 

Після Китаю та США найкращі результати в 2015 році показали: Німеччина (+3,7 ГВт), Індія (+2,6 ГВт) і Бразилія (+2,6 ГВт). 

За словами аналітиків Bloomberg, «вибух» вітрової енергетики Китаю у 2015 році пояснюється можливим скороченням урядових пільг у році поточному. Під час першого раунду (на початку 2015 року) урядові пільги зменшилися приблизно на 3 центи за кіловат-годину. Відповідно, у 2016 році скорочення будуть ще більш суттєві. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка