Кишеньковий вітрогенератор може стати незамінним атрибутом сучасних туристів

Промисловий дизайнер-початківець з німецького Дармштадта зі своєю портативною вітровою турбіною увійшов до фінальної двадцятки найкращих винаходів визначної премії James Dyson Award у 2013 році. 

Проект "Xarius" Давида Енгельхорна, студента Дармштадтського університету (Universität Darmstadt), являє собою вітрову турбіну, яка робить можливою зарядку електричних приладів в умовах відсутності доступу до електромережі. Винахіднику вдалося реалізувати своє головне завдання — створити  компактний пристрій простої форми, який би розкладався у вітряк. 

Маленька вітрова турбіна з відкидною системою складається з трьох лопатей та генератора струму, який розташований усередині. Канат з гаком дозволяє закріпити турбіну у будь-якому місці. Як тільки натягується канат, відкриваються лопаті, які починають обертатися навіть при слабкій силі вітру будь-якого напряму і заряджати інтегрований акумулятор. Світлодіод, розташований на кріпленні турбіни, вказує на стан зарядки. Потім акумулятор Xarius дозволяє зарядити смартфон або іншу мобільну техніку. Якщо світлодіод блимає пульсуючим помаранчевим, то це сигналізує про необхідність знову зарядити акумулятор вітряка. 


Легка вага і компактність Xarius робить винахід незамінним у туристичних походах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка