Кременчуцький університет за 1 рік зекономив на опаленні чверть мільйона гривень

Ще кілька років тому в Кременчуцькому національному університеті (КрНУ) створена і випробувана система керування теплозаезпеченням учбового закладу. Ця тема стала ще акутуальнішою сьогодні для всіх учбових закладів, адже вже зараз витрати за опалювання приміщень займають велику частину бюджету органіації. А ціни на енергоносії і теплопостачання зростають.

Розробка КрНУ стосується індивідуальних теплових пунктів (ІТП) учбових корпусів. Система автоматичного регулювання має в своєму складі електронний контролер Santos ECL Comfort 200 з погодною компенсацією температури теплоносія. До контролера приєднано датчик температури теплоносія, датчики зовнішньої і внутрішньої температури.Використовується циркуляційний насос і клапан з електроприводом. Для контролю витрати теплоносія в кожному ІТП встановлений тепловий лічильник. 

Ефективність функціонування системи ілюструє малюнок, на котрому показані дані добового споживання в учбовому корпусі №2, котрі були в 2011-2012 роках

1.jpg

Варто звернути увагу на стабільність температури в приміщенні (Тпр) при значних змінах зовнішньої температури (Тз). Добова економія тепла в листопаді-грудні досягала 1-1,3 Гкал.

Функціонування системи в 2011-2012 роках тільки в трьох учових корпусах дало економію 247 тисяч гривень. На першому етапі економія склала 7% але вдосконалення системи дасть ріст економії теплових ресурсів до 15%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка