Коста-Ріка на 100% забезпечує свої енергетичні потреби з поновлюваних джерел енергії

Вже третій місяць поспіль невеличка Коста-Ріка використовую для своїх потреб енергію, отриману виключно з поновлюваних джерел. «Зелений експеримент» розпочався з 2015 року, повідомляє ресурс ScienceAlert.

Цікаво, що причиною такого відповідального ставлення до оточуючого середовища стали потужні зливи на початку року. Ще у 2014 році гідроелектростанції Коста-Ріки виробляли близько 80% електроенергії країни. Відтепер, після сильних дощів, невеличка держава у Центральній Америці на 100% перейшла на використання альтернативних джерел. 

2.jpg

Окрім гідроелектростанцій (як звичайних дамб, так і гідроакумулюючих електростанцій) в Коста-Ріці використовується вітряна, сонячна, та інші види альтернативної енергії. Уряд навіть планує урізноманітнити цей список, виділивши близько $1 млрд на будівництво трьох геотермальних станцій, що використовують тепло вулканів. Потужність кожної електростанції становитиме приблизно 50 МВт.

Наразі країні вистачає наявних джерел енергії. Адже Коста-Ріка – відносно невелика країною з 4,8 млн жителів, що отримує більшість доходів від туризму та сільського господарства, а не «важких» і енергоємних галузей промисловості. Однак, навіть у цьому випадку ця країна на практиці доводить, що практично повна відмова від викопного палива можливий не тільки в теорії, а й на практиці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка