Корейці розробили метод переробки використаних картонних коробок у біодизель

Вчені з Дослідницького центру чистої енергії Корейського інституту науки і технологій розробили метод переробки використаних картонних коробок у біодизель.

Команда на чолі з доктором наук Сун-Мі Лі створила новий мікроорганізм, який виробляє прекурсори біодизеля з лігноцелюлозної біомаси, передає hightech-fm.

Прекурсор - це речовина, що бере участь у реакції, що приводить до утворення необхідного з'єднання, наприклад, біопалива, а лігноцелюлозна біомаса - суха речовина рослин - утворюється у якості побічного продукту сільського господарства і лісозаготівель.

Новий мікроорганізм – YSXID - штам гриба Yarrowia lipolytica, використовує ксилозу для досягнення продукції ліпідів з високим виходом з лігноцелюлози. Yarrowia lipolytica - вид дріжджових грибів, що відноситься до порядку Цукроміцетові (Saccharomycetales).

«Спосіб виробництва біодизеля шляхом хімічної обробки рослинного масла або відпрацьованого кулінарного масла (пальмового або соєвого), не завжди надійний, - пояснюють вчені. - Часом просто не вистачає сировини або його складно отримати».

YSXID продукує попередників біодизеля у процесі метаболізму цукрів у лігноцелюлозній біомасі, якою харчується гриб. Цукор у лігноцелюлозній біомасі складається з 65-70% глюкози і 30-35% ксилози. У той час мікроорганізми, які існують у природі, ефективні у виробництві прекурсорів дизельного палива шляхом метаболізму глюкози, вони не харчуються ксилозою, що обмежує вихід сировини. Новий мікроорганізм, що використовує ксилозу, знімає ці обмеження і дозволяє видобувати набагато більше сировини для виробництва біопалива з більш доступних продуктів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка