Кораблі Норвегії ходитимуть на паливі із рибних відходів

Норвезька суднобудівна компанія Hurtigruten використовуватиме у якості палива для своїх кораблів біогаз на основі рибних та інших органічних відходів, пише The Guardian.

Кораблі на викопному паливі загрожують довкіллю ще більше, ніж наземний транспорт, оскільки забруднюють не тільки атмосферу, але і воду. Використання біогазу, одержуваного внаслідок водневого або метанового бродіння біомаси, зменшить викиди діоксиду вуглецю, сірки та інших забруднюючих речовин.

«Норвегія – судноплавна країна, в якій великими секторами також є рибальство і лісове господарство. Вони створюють робочі місця і приносять прибуток, але при цьому виробляють багато відходів. Стабільний доступ до великих обсягів органічних відходів дає скандинавським країнам унікальну позицію на ринку біогазу», – каже Даніель Скьелдам, виконавчий директор Hurtigruten.

З 17 своїх кораблів до 2021 року компанія збирається переобладнати для біогазу як мінімум 6. Крім такого палива, судна будуть оснащені акумуляторами. Також вони зможуть працювати на природному газі, який є викопним паливом, але більш чистим, ніж бензин або дизель.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка