Впроваджувати альтернативні джерела енергії легше, якщо об'єднатися з сусідами

Не кожен власник будинку має достатньо можливостей для встановлення сонячних панелей на своєму даху. На це впливають достатньо високі ціни обладнання і відносно мала потужність сонячних станцій.

А чи не об’єднати зусилля з сусідами таких односімейних будинків або з мешканцями міського мікрорайону, щоб встановити потужніші станції – вітрову чи сонячну, які б обслуговували весь мікрорайон? Чи буде це дешевше?

8 років тому така думка прийшла в голови мешканцям передмістя Вашингтону, які об’єднались і збудували сонячну установку для енергозабезпечення свого району. Хитрість такого задуму була в тому, що купувати обладнання новоствореному  кооперативу вдалося за оптовими цінами, що набагато знизило вартість встановлення. 

Крім цього, не так страшно йти спільно шляхом енергозабезпечення свого будинку, знаючи, що поряд сусіди вирішують такі ж проблеми і при непередбачених обставинах завжди прийдуть на допомогу. Та й повчитися один в одного можна. Існує моральна підтримка, що дуже важливо в будь-якій справі.

Так і виник, можна сказати, перший в світі «сонячний кооператив», який успішно вирішив проблему електропостачання членів цього колективу. Досвід колективного впровадження сонячної енергетики швидко облетів передмістя американської столиці і тепер навколо з’явилося ще 8 подібних кооперативів, які успішно впроваджують в свій побут сонячну та вітрову електроенергетику.

Але не тільки передмістя Вашингтону почуло про «енергетичні» кооперативи. Це можна побачити на успішному досвіді в інших країнах. На окремому острові в Данії жителі скооперувались і збудували установки, які працюють на сонячній та вітровій енергії. Організована громада дозволила собі відмовитися від вуглеводнів у якості палива і перейти на використання природної відновлювальної енергії. Кожен житель сам по собі не зміг би реалізувати цю ідею, а створений кооператив справився з завданням блискуче.


Кооперативний рух охопив всю Європу. Люди різних країн Євросоюзу, об’єднавшись в кооперативи, підтримують одне одного,обмінюються задумами, розробляють нові проекти, відмовляються від викопного палива. Досить сказати, що вже зараз 45 кооперативів успішно працюють над 18-ма варіантами альтернативного енергопостачання. В Барселоні, Турині і Штутгарті ведуть розрахунки того, скільки вуглеводневого палива можна зекономити за допомогою впровадження сонячної, вітрової та біологічної енергії.

Мешканці чеського промислового містечка Злина взяли курс на використання сонячної енергії та біогазу. Міський кооператив впевнений, що це дасть їм можливість зменшити споживання традиційного палива на 30%. На основі принципу кооперації працюють в Амстердамі. В районі Нью-Вест, старі будинки переведені на екологічно чисті джерела, завдяки чому повітря стало чистішим майже на 40%. В Лондоні в районі Саутуорк встановлені вітряки прямо на дахах, а з відходів органіки виробляють біогаз.

Подібних прикладів колективного використання альтернативних джерел енергії можна привести тисячі. Кооперативи, відомі своєю діяльністю сотню років тому, отримали нове дихання.

По темі: Україні потрібно понад 5 тисяч кооперативів відновлювальної енергії

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка