Контроль енергоспоживання дозволив місту на Полтавщині зекономити більше 1 млн грн

Місто Лубни, що на Полтавщині, зекономило завдяки використанню твердого біопалива, встановленню лічильників та контролю енергоспоживання у бюджетних установах міста понад мільйон гривень.

Невиправдані енерговитрати усуває комунальне підприємство "Лубниблагоустрій", передають Новини Полтавщини.

Як зазначив заступник міського голови Віктор Мєдвєдєв, моніторинг показників лічників на воду, газ, електрику забезпечив 10% економію ресурсів.

«Бюджетні кошти заощадили також Лубенська загальноосвітня школа No4 та міжрайонна комунальна поліклініка, потужні котельні яких за допомогою інвесторів були переведені на тверде паливо, - розповідає чиновник. – До того ж котельня медичного закладу відтепер обігріває ще й приміщення дитячого басейну».
Заміна вікон та утеплення стін у лікарнях та школах Лубен дозволило не лише підвищити температуру у приміщеннях на 4 градуси, а й заощадити на оплаті за тепло близько півмільйона гривень.

Наразі КП "Лубниблагоустрій" розробило спільно із КП "Міськсвітло" програму з встановлення автоматичної системи енергозбереження та залучило до співпраці міжнародну корпорацію НЕФКО. Місто має намір витратити 6 млн гривень на комп'ютери, які будуть знімати показники лічильників та передавати дані до єдиного аналітичного центру. На реалізацію проекту Лубни отримають від НЕФКО грант у розмірі 2 млн гривень, візьмуть кредит – 4 млн гривень під 3% річних, 10% коштів - близько 600 - тисяч гривень - візьме на себе міський бюджет.

На додачу, найближчим часом Лубни отримають від однієї міжнародної екологічної організації грант на захист довкілля у розмірі 30 тис. євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка