Компанія Siemens розробляє вітрогенератори, що зможуть виробляти «зелений» водень

Компанії Siemens Gamesa і Siemens Energy розробляють комерційні морські вітрогенератори, які будуть виробляти водень внаслідок процесу електролізу. Нові вітряки повинні відіграти ключову роль у водневій індустрії Європи, повідомляє Reuters.

Компанії планують інвестувати в проект 120 мільйонів євро (146 мільйонів доларів). Водень, отриманий з відновлюваних джерел, може стати альтернативою викопному паливу, і Siemens збирається випередити своїх основних конкурентів - Vestas і General Electric - надавши великим промисловим компаніям можливість декарбонізувати свої підприємства. Зокрема, йдеться про сталеливарну, нафтопереробну та хімічну промисловість.

«Нам довелося повністю переобладнати турбіну, яка була призначена для виробництва електрики, - заявив Андреас Науен, директор Siemens Gamesa. – «Зелений водень» виробляють в процесі розщеплення води на два компоненти за допомогою енергії з відновлюваних джерел – вітру або сонця».

Спільні зусилля компаній спрямовані на інтеграцію електролізерної технології, необхідної для виробництва водню, у морські турбіни. За оцінками ЄС, інвестиції в зелений водень в Європі можуть досягти 470 мільярдів євро до 2050 року та створити до 1 мільйона робочих місць.

Плани Siemens Energy та Siemens Gamesa підтримуються урядом Німеччини, який виділив 9 мільярдів євро для запуску національної водневої галузі. Німеччина, яка межує з Північним та Балтійським морями, стане гарним місцем для першого комерційного проекту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка