Компанія «Нестле» запустила 32-тонну гідротурбіну біля свого офісу у Франції. Відео

У жовтні 2017 року на ріці Марні у Франції урочисто відкрили гідроелектростанцію біля головного офісу компанії «Нестле». Турбіну потужністю 466 кіловат виготовили у Франції, вона обертається завдяки водоспаду. Місце влада охоче підтримала встановлення турбіни, хоча на збір відповідних дозволів знадобилося два роки, пише Rener.

Рушійна сила води використовували там ще в 1977 році на старій шоколадній фабриці Менєр після повільної регресії з часів Другої світової війни. Нову 32-тонну гідротурбіну розмістили всього за 50 сантиметрів від будівлі офісу. За словами директора проекту, це свідчить про те, що «сучасні роботи можуть бути виконані якісно, навіть тоді, коли мова йде про роботи на історичних пам'ятках».

«Ми не використовуємо зелену енергію для створення зеленої енергії. Це реальний економічний проект з віддачею інвестицій, – говорить генеральний директор компанії Nestle».

Гідроелектростанція покриватиме 25% споживання головного офісу, тобто в середньому 2300 МВт*год на рік. Крім того, вона має зменшити щорічні викиди CO2 на 190 тонн. Турбіна цілком безпечна для водних організмів: вона обертається повільно, а лопаті розміщені досить далеко, тому риба просто вільно пливе за течією.

Ще в 2016 році державний орган з управління водними шляхами (VNF) підписав угоду про співпрацю з компанією Quadran, виробником «зеленої» електроенергії у Франції, для розробки семи гідроенергетичних проектів на річках Сені і Марні. Чотири місця для ГЕС вже обрали, необхідні адміністративні дозволи планують зібрати до початку 2018 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка