Компанія General Electric розробляє глибоководні плавучі вітрогенератори

Офшорні вітрові електростанції продовжують грати все більшу роль у відновлюваній енергетиці. Але будувати вітропарки поблизу узбережжя не завжди вигідно – вони можуть заважати судноплавству, рибальству і фауні. General Electric збирається вирішити цю проблему і розробити величезні вітрові турбіни, які зможуть працювати на великих глибинах. Для цього будуть використовуватися інноваційні напівзаглибні плавучі платформи, повідомляє Хайтек.

Плавучі турбіни вже з'являються у вітроенергетиці, але GE поставила перед собою непросту задачу розробити плавучий варіант гігантської Halide-X. Для цього вона залучила до співпраці конструкторське бюро Glosten і організувала спільне підприємство.

Морські вітрові турбіни зазвичай кріпляться до дна сталевими або бетонними палями. Плавучі – довгими тросами. Спільне підприємство розробляє рішення, яке дозволить використовувати технологію напівзаглибної основи з натяжним якірним кріпленням, запропоноване Glosten. До завдань GE входить розробка контрольних систем для корекції натягу тросів, щоб турбіни зберігали стійкість в бурхливих хвилях.

Така технологія дозволить знизити масу турбіни на 35% в порівнянні з сучасними аналогами. Глибоководні станції зможуть генерувати для США понад 7000 ТВт*год на рік, майже вдвічі більше, ніж щорічна потреба країни в електриці.

У 2018 році GE Renewable Energy представила найвищу в світі турбіну Halide-X на 12 МВт. Вона височіє на 260 метрів з трьома найдовшими лопатями. У грудня 2019 прототип був встановлений в роттердамському порту Маасвлакте, в Нідерландах. В роботі вже наступна версія Halide-X на 14 МВт.

Ці вітряки будуть розміщені на найбільшій офшорній електростанції Dogger Bank біля берегів Англії, а також генеруватимуть електрику в складі майбутнього вітропарку Vineyard Wind на 800 МВт, який планують розмістити біля берегів Массачусетсу.

Незважаючи на рекордні розміри, у Halide-X є свої обмеження. Вона стаціонарна, і глибина її установки не може перевищувати 60 метрів. «За допомогою плавучих турбін ми зможемо значно розширити зону дії вітрової енергетики за межі 60 метрів», – сказав Рогир Блом, експерт з GE.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка