Компанія Airbus планує створити літак на водневому паливі до 2035 року

Франція та інші європейські країни інвестують мільярди євро у розробку «зеленого» водню, а транспортна галузь, що сильно забруднює навколишнє середовище, є основним напрямком для його використання, повідомляє Тech Хplore.

«Ми прагнемо стати першим виробником літаків, який ввів такий літак в експлуатацію в 2035 році», – заявив генеральний директор Airbus Гійом Форі в газеті Le Parisien.

Розробка декарбонізованого водневого палива є «пріоритетною віссю розвитку» для Airbus, сказав він. Виробник вже використовував водневу технологію для живлення своїх супутників та ракети Ariane. Розробка літака, який використовує безвуглецеве паливо, не вимагатиме «будь-якого серйозного технологічного прориву». Однак виробничій технології все ще знадобиться близько п'яти років, щоб досягти зрілості, а постачальникам і промисловим об'єктам знадобиться ще два, щоб бути готовими.

Авіація генерує до трьох відсотків світових викидів вуглекислого газу, головного чинника зміни клімату. Використання водню потребуватиме серйозних змін конструкції літальних апаратів, оскільки паливо вимагає приблизно в чотири рази більше місця для зберігання того самого вмісту енергії. Французький уряд виділив 1,5 млрд. євро (1,75 млрд. доларів) на розробку безвуглецевих літаків у рамках плану підтримки авіаційного сектору.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: