Чи вигідно встановлювати двозонний електролічильник?

Зараз у країні поетапно зростають тарифи на електроенергію. Для того, щоб зекономити на оплаті спожитої електроенергії, можна перейти на багатозонний облік електроенергії, який у нічний час дозволяє оплачувати електроенергію за зниженими тарифами.

Обираючи тризонний облік електроенергії потрібно пам’ятати, що у пікові години потрібно сплачувати на 50% більше від звичайного тарифу, що вимагатиме змінити свій графік споживання електроенергії.

А з двозонним обліком споживач економити буде завжди. Адже протягом доби він сплачує за звичайним тарифом, за яким сплачує і сьогодні, а вночі з 23-ї до 7- ї години ранку споживач отримує 50% знижку від повного тарифу. Тому встановлення двозонного лічильника може бути вигідним і для тих, кого не влаштовує чітке дотримання максимально вигідного графіка споживання.

Але заміна лічильника на багатозонний відбувається за ініціативи і за кошт споживача. І коштувати це буде від 1500 грн. Тому виникає питання, коли окупиться вартість заміни?

Доцільність встановлення лічильника буде залежати від обсягу споживання електроенергії в нічний час. Щоб приблизно взнати місячне споживання електроенергії, потрібно зафіксувати показники лічильника о 23 год та о 7 год, знайти їх різницю та помножити на 30 днів.

Розрахунок виконаний для випадків, коли споживання електроенергії у нічний час становить 25 % від повного споживання електроенергії, і встановлюється двозонний лічильник. В розрахунках не враховано знецінювання коштів з часом. Тому реальний термін окупності буде більшим. Але якщо тарифи на електроенергію піднімуться після 2017 року, що цілком ймовірно, то це позитивно вплине на термін окупності.

Значної економії можна досягти, якщо перенести використання у нічний час електроприладів з великою потужністю. 

Наприклад, найдоцільніше переходити на багатозонний облік електроенергії, якщо у Вас є електромобіль, який можна заряджати вночі.

Без додаткових незручностей можна нагрівати воду у водонагрівачі, вмикаючи його за допомогою таймера у нічний час, вдень підтримувати температуру води, витрачаючи невелику кількість електроенергії, а ввечері використовувати гарячу воду.

В опалювальний період у нічний час вмикати електрообігрівач, електричний теплоакумулятор, систему електропідігріву підлоги. 

Також у нічний час можна використовувати пральну машину, посудомийну машину, мультиварку та інші електроприлади. Так можна перенести споживання електроенергії з денного на нічний час 100 кВт·год і більше, якщо це не буде викликати незручності Вам і Вашим сусідам.

На основі розрахунків можна зробити висновок:  якщо місячне споживання в нічний час не перевищує 25 кВт·год, то встановлювати двозонний лічильник недоцільно. Якщо в межах 25 – 100 кВт·год, то доцільність встановлення буде на розсуд споживача. Якщо ж споживання електроенергії в нічний час перевищує 100 кВт·год, то встановлення двозонного лічильника є цілком виправданим і вигідним.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка