Когенераційні установки доцільно використовувати у невеликих містах

Збільшення енергетичної ефективності використання природного газу в міських котельнях забезпечується і через впровадження когенераційних установок, які дозволяють виробляти два види енергії: електричну і теплову. Але не завжди при цьому вдається здобути фінансовий ефект, про що свідчить польський досвід. Про це йшлося в Лодзі на конференції «Когенерація – технології, реалізації, інвестиції, фінансування».

Великі польські міста, які вже мають когенерацію, навряд чи будуть збільшувати її розвиток. Основний потенціал впроваджень когенераційних установок мають малі і середні міста з населенням від 20 до 100 тисяч мешканців, які мають розвинену мережу центрального опалення і де відсутня когенерація. 

Хоча в програмних документах польського енергетичного розвитку запланований ріст високоефективної когенерації, на практиці не відбувається збільшення цього показника. Останніми роками відбувся навіть регрес. Продаж тепла в Польщі знижується щороку на кілька процентів. В 2013 року фірми, які заробляють на теплопостачанні від некогенераційних котелень отримали додатній фінансовий ефект у розмірі 4%, а ті, які використовували когенерацію мають від'ємну фінансову складову: мінус 0,27%.   

Енергетична ефективність, яка притаманна когенерації, не перетворюється на економічну ефективність на даний час. Три року тому були запроваджені стимулюючі «червоні» сертифікати на когенерацію. Але на даний час їхня вартість складає тільки 40% від тієї ціни, яка була початковою. Коштів недостатньо, щоб пристосувати нову технологію до норм охорони довкілля. 

Конференція відбувалася за сприяння видавництва Нова Енергія і фірми Dalkia, яка має в Лодзі теплоелектростанцію ЕС4. Ця фірма працює в 30 містах Польщі, де забезпечує виробництво тепла в традиційних котельнях. Недавно нею були інстальовані когенераційні установки в двох містах, але потужності працюють в обмеженому режимі через те, що фірма не отримує передбачених економічних ефектів, що пов’язано з законодавчими нормами. Не розпочинається впровадження нової теплоелектрогенеруючої установки у ще одному місті - Букові, де є можливість добитися енергетичної ефективності через когенерацію.

Читайте також: 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка