Коаліційна угода: "зелений" тариф таки знижуємо?

Проект коаліційної угоди народжувався двічі. Після оголошення результатів виборів, з'явилися пропозиції Блоку Петра Порошенка, а за декілька годин ми побачили зауваження Народного Фронту. В кінці минулого тижня ми побачили нову версію коаліційної угоди. 

Над цією версію коаліційної угоди,ще  продовжують працювати новообрані народні депутати. Але ми можемо помітити в ній п.8, що говорить про стимулювання енергоефективності для скорочення енергоємності ВВП. Так коаліційною угодою заплановано прийняття Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року, прийняття Закону про ефективне використання паливно‐енергетичних ресурсів, що імплементує вимоги Директив ЄС щодо енергоефективності. Обов’яковою умовою повинно стати і стимулювання залучення інвестицій в модернізацію об’єктів у сфері теплопостачання, створення виробничих потужностей з комбінованого виробництва тепла та електроенергії, інших об’єктів з виробництва тепла з відновлювальних джерел енергії. Депутати наступної Верховної Ради мають переглянути  до 1 кв. 2015 року існуюче законодавство щодо стимулювання виробництва електроенергії з нетрадиційних та відновлювальних джерел, реформа системи зелених тарифів та їх балансування (зменшення необґрунтовано завищених тарифів, підвищення недостатніх тарифів, перегляд місцевої складової у відповідність до вимог СОТ). 


Парламентарії мають удосконалити законодавство в частині стимулювання ширшого використання біометану (біогазу, що доведений до діючих стандартів на природний газ) в якості альтернативного джерела вуглеводнів та забезпечення недискримінаційного доступу до газотранспортної інфраструктури виробників біометану з метою його транспортування, розподілу та постачання споживачам. В коаліційній угоді прописано і створення сприятливих законодавчих умов для реалізації проектів, спрямованих на скорочення або заміщення споживання газу (шляхом тарифної політики, скорочення бюрократичних процедур тощо).

"Енергетична частина угоди – правильна.  Але у нас і раніше не бракувало програм, концепцій, стратегій. Втім, про них забувають, як тільки їх приймають», - коментує проект коаліційної угоди директор центру "Стратегія XXI" Михайло Гончар.

Наміри грандіозні, а чи не забудуть про них парламентарії, коли потраплять в будинок на Грушевського? І чи не загубляться наміри про «зелені технології» в процесі виправлень на доповнень? Ми подивимось. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: