Кліматична криза отримала увагу політиків та бізнесу в Україні

У п’ятницю, 13 вересня, в рамках міжнародної конференції Yalta European Strategy в Києві відбулася дискусія на тему "Зміна клімату: виклики та можливості для України", яку проводили представництво ООН в Україні, Міжнародний центр перспективних досліджень та ГО "Екодія". В Україні тема змін клімату вперше отримала увагу на події найвищого рівня, в якій приймали участь президенти кількох країн, політики, урядовці та представники великого бізнесу.

Як зазначили організатори,  раніше увага бізнесу та політиків в Україні до кліматичного питання була мінімальною, але наразі кліматична криза вимагає змінювати економічні практики, які працювали десятки років.

"Згідно з доповіддю ООН, роки між 2015 та 2019 роками були п’ятьма найгарячішими роками зафіксованої історії", - відзначив один з організаторів дискусії, комунікаційний директор МЦПД Павло Вишебаба.

Під час дискусії було висвітлено найактуальніші питання щодо зміни клімату з гуманітарної, політичної та екологічної точки зору та обговорено роль України в боротьбі з кліматичною кризою.

Учасниками заходу були Координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані, експерт міжнародного аналітичного центру "Bruegel" та проектний лідер Low Carbon Ukraine Георг Захман, виконавчий директор Центру екологічних ініціатив "Екодія" Ірина Ставчук та представниця молодіжного руху Грети Тунберг "Fridays for futures" в Україні Анна Богушенко.

Трансформація аграрного сектору та перехід до відновлюваної енергетики були ключовими темами розмови, а також обговорювалися вимоги до політиків від молоді, об'єднаної рухом "Fridays for future".

"250 мільйонів людей можуть стати кліматичними біженцями уже протягом найближчих років. Причина цьому – кліматичні зміни – брак води, нездатність виробляти їжу. Треба підштовхувати уряди до запровадження відновлюваних джерел енергії – вони уже більш дешеві, ніж газ. Але це треба перевести в політичні стратегії і меседжі", – розповіла виконавча директорка Центру екологічних ініціатив "Екодія" Ірина Ставчук.

Лідер проекту Low Carbon Ukraine Георг Захман в свою чергу порівняв реформування енергетики та промисловості із декомунізацію, та наголосив на необхідності якісної розробки відповідного законодавства та галузевих політик: "Якщо політика невдала, люди не бачать позитивних змін під час неї, то це викликає невдоволення у населення".

"У Європі намагаються підтримати український уряд в "зелених" ініціативах. Але перехід на більш екологічне виробництво є певним тиском на економіку, вимагає системної перебудови", – відзначив Захман.

Активістка руху "Fridays for future" Анна Богушенко  повідомила, що українська молодь буде брати активну участь в міжнародній акції "Тиждень за майбутнє" 20-27 вересня, а рамках якої в Києві відбудеться Міжнародний марш за клімат в Україні. Подібні марші готуються у 123 країнах світу. Основними вимогами руху в Україні будуть перехід на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року, підвищення інвестицій в енергоефективність будівель, розвиток громадського транспорту та велоінфраструктури, скасування державних дотацій для промислового тваринництва.

Паралельно з кліматичною панеллю на конференції YES відбувалась панель "Winning Ukraine’s Battle for Energy Independence" за участі Андрія Коболєва (Нафтогаз), Алана Рію (ЄБРР), Андерса Фог Расмуссена (Rasmussen Global) та Іллі Пономарьова (Trident Acquisitions). Ці впливові спікери також казали про енергоефективність, розвиток ВДЕ та відповідні інвестиції, як головні фактори що дозволять Україні виграти битву за енергетичну незалежність.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка