Кліматологи: алмазний пил допоможе у боротьбі з глобальним потеплінням

Для боротьби з глобальним потеплінням зараз широко обговорюються нові способи геоінженерії - наприклад, розпилювання в небі суміші сульфатів з водою, щоб вона відбивала і розсіювала сонячне світло.

Вчені ж з Гарварду запропонували більш безпечний для навколишнього середовища склад суміші - пил з нанорозмірних частинок алмазів або оксиду алюмінію, повідомляє інформагентство УНІАН

При цьому алмазний пил, за підрахунками дослідників, буде на 50% ефективніший окису алюмінію.

При попаданні сульфатів в атмосферу утворюється сірчана кислота, що руйнує озоновий шар. Крім того, сульфати поглинають світло на певних частотах, через що нагрівається нижня частина стратосфери - це, в свою чергу, непередбачуваним чином вплине на клімат. Також сульфати розсіюють світло: це прискорить ріст рослин, але знизить ефективність роботи сонячних батарей.

Окис алюмінію і алмази не приведуть до таких проблем: їх розпорошення менше впливає на озоновий шар, менше нагріває стратосферу і не підвищує обсяги розсіяного світла, що досягає поверхні Землі.
 
Хоча алмазний пил коштує набагато дешевше цілісних алмазів (близько $100 за кг), для врівноваження навіть кількох відсотків викидів парникових газів буде потрібно щорічно розпорошувати сотні тисяч тонн (і коштувати це буде кілька мільярдів доларів). 

Однак автори проекту впевнені, що в майбутньому (до 2065 року) розпилювання 450 тис. тонн такого пилу обійдеться кожному з 10 млрд жителів Землі всього в $5.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка