Кліматичний саміт COP26 не виправдав очікувань – Financial Times

Конференція ООН із питань зміни клімату COP26 виявилася менш успішною, ніж очікувалося. У матеріалі Financial Times зазначається, що саміт залишив надію на те, що країни прислухаються до заклику повернутися через рік із більш амбітними планами скорочення викидів вуглецю, передає Екополітика.

Президент конференції Алок Шарма навіть попросив вибачення за те, що останньої хвилини було внесено зміни до кліматичної угоди щодо майбутнього вугілля. Ініціаторами змін були Індія та Китай. Тепер фінальна версія угоди зобов’язує уряди поступово «знижувати» використання вугілля, а не швидко відмовлятися від вугільної промисловості, як пропонувала початкова версія договору. А втім, той факт, що в остаточній угоді принаймні згадувалося вугілля, уже був проривом для кліматичної конференції ООН — як і ще одне зобов’язання поступово відмовитися від субсидій на «викопне паливо».

Водночас на зустрічі було висловлено «глибокий жаль» через неспроможність багатих країн виконати зобов’язання щодо кліматичного фінансування, дані біднішим країнам понад 10 років тому. На саміті багаті держави також погодилися подвоїти фінансування, щоб допомогти бідним країнам адаптуватися до зміни клімату. Проте делегати з майже 200 країн, які перебували в Глазго протягом останніх двох тижнів, залишили місто з тією ж проблемою, яка була й тоді, коли вони тільки приїхали на початок кліматичного саміту. Усіх кліматичних планів та обіцянок на це десятиліття не достатньо для досягнення цілей Паризької угоди 2015 року, яка має на меті утримати глобальне потепління «значно нижче» 2 градусів.

«Часткове розчарування було неминучим, враховуючи, скільки країн прибуло до Глазго зі слабкими планами та амбіціями щодо скорочення викидів», — пише FT.

Однак COP26 не був повністю невдалим. Кліматична конференція зміцнила Паризьку угоду кількома важливими способами. Передусім вона визнала важливість стримування глобального потепління і науковий консенсус про те, що для досягнення цієї мети потрібно скоротити глобальні викиди майже вдвічі до 2030 року й досягти кліматичної нейтральності приблизно до 2050 року. Остаточний текст угоди містить прохання до країн до кінця наступного року «переглянути та посилити» свої кліматичні цілі.

Учасники саміту також нарешті схвалили правила щодо того, щоб Паризька угода діяла більш прозоро та ефективно. Серед досягнень — визнання з боку США та Китаю того, що проблема боротьби зі зміною клімату перевершує численні розбіжності, які розділяють дві впливові держави. Ще одним обнадійливим кроком є те, що західні країни на COP26 оголосили про угоду на суму 8,5 мільярда доларів, щоб допомогти Південній Африці швидше закрити свої вугільні електростанції та перейти до «чистої економіки» протягом наступних п’яти років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка