Класи сонячних панелей. Що варто знати?

При виборі обладнання для своєї сонячної станції, якість панелей - той фактор, з яким ви обов’язково стикнетеся. Тим не менш, як відрізнити якісний бренд, якщо на ринку присутні десятки виробників та постачальників сонячних панелей?


Маркетологи компаній часто вдаються до активного маркування свого продукту як “панелі класу 1” чи “tier 1”, натякаючи на їх високу якість та надійність. Правда, як завжди, посередині. Tier 1 панелі дійсно варті уваги, хоча потрібно враховувати й інші фактори.


Існує декілька “рейтингів Tier”, які використовують схожі критерії для класифікації виробників сонячних панелей. Вони є системами, через які компанії у сфері інвестиційного аналізу визначають “фінансову привабливість” кожної компанії-виробника фотовольтаїки. Такі рейтинги призначені для інвесторів у середні та великі проекти сонячних електростанцій. Але їх часто застосовують у маркетингових цілях компанії, що займаються монтажем домашніх сонячних систем.


Що необхідно знати про рейтинги?

Найголовніше - вони стосуються виробників сонячних панелей, а не самого обладнання. Тобто компанія оцінюється з точки зору її надійності для співпраці з інвесторами. Виробник, що входить у топ-списки, може пропонувати різну за якістю та характеристиками продукцію! Тому є шанс отримати старий або неякісний продукт навіть від топової компанії.


Переліки рейтингів не є публічними, доступ до них є платним. Ви не зможете просто перевірити приналежність виробника до переліку. Тому варто попросити у компанії докази цього.


Основна увага надається крупномасштабним проектам і банкам, які фінансували їх. До вашої приватної сонячної станції ці дані матимуть дуже опосередковане відношення.

Рейтинги Tier включають у себе оцінку виробничих потужностей. Тому до “Tier 1”, як правило, входять найбільші виробники панелей у світі.


Tier рейтинги не є прямою гарантією якості. Наприклад, компанія Bloomberg (рейтинг якої є найпопулярнішим) на своєму сайті наголошує саме на цьому. Натомість, вони є індикатором привабливості виробника для промислового інвестора, тобто якість його продукції визначається якби опосередковано.


У наведеній вище рейтинговій системі компанії Pike Research виробники Tier 1 представляють лише 2% ринку, але відрізняються від інших компаній наступним:

  • Вони вертикально інтегровані. Це значить, що вони не просто збирають панелі з комплектуючих інших компаній, а виробляють їх з нуля. У них є можливість контролювати виробничий процес на всіх стадіях - від кремнієвих елементів до збірки самих панелей.

  • Вони інвестують значні суми у наукові дослідження та розробки (R&D), постійно покращують якість своєї продукції.

  • Високий рівень автоматизації технологічних процесів, що має забезпечувати постйний рівень якості, і при цьому знижувати собівартість продукції.

  • Критерієм для Pike Research є як мінімум 5 років роботи компанії на ринку сонячної енергетики.

Неофіційний рейтинг Tier 1 виробників сонячних панелей за 1 квартал 2016 року.
Джерело:
coffssolarenergy.com.au


Виробники Tier 2 складають близько 8% ринку. Маючи приблизно той же досвід, вони вкладають значно менше коштів у R&D. Роботизація також менш поширена на їх виробничих лініях, де застосовується в основному  людська праця.


90 відсотків усього глобального ринку сонячних панелей - це Tier 3 компанії. Їх діяльність обмежується переважно збіркою панелей з компонентів інших компаній. Їх виробничі процеси сильно залежать від ручної праці. Не варто виключати, що такі компанії мають високі шанси зникнути через їх поглинання більш крупними гравцями.


На що ж тоді варто спиратися при встановленні сонячної станції?

  1. Гарантія на продукцію та заявлену ефективність від виробника панелей. Також варто перевірити, чи присутній цей виробник на нашому ринку, чи є у нього представництва в Україні. Брак трапляється навіть у якісних панелей, тому важливо, щоб їх могли швидко замінити.
  2. Якісний інвертор. Висока ефективність ваших панелей може “компенсуватися” інвертором, що матиме низький ККД, і конвертуватиме струм вкрай неефективно.
  3. Досвідчені монтажники сонячних станцій, що можуть підтвердити свою кваліфікацію реалізованими проектами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка