Китайські вчені розробили технологію пошуку дефектів сонячних панелей за будь-якої погоди

У Китаї розробили технологію виявлення дефектів кремнієвих сонячних панелей за будь-яких погодніх умов і освітлення.

Нове рішення представили дослідники з Нанкінського університету науки і технологій, передає ecotechnica.com.ua

На відміну від існуючих рішень, які можуть застосовуватися тільки в умовах відсутності денного світла, нова технологія полегшує пошук дефектів сонячних панелей за будь-якої погоди.

«Діагностична система посилає на сонячну панель модельований електрострум, який змушує фотоелементи випромінювати світло, блимаючи з дуже високою частотою, - пояснюють розробники. - Це світіння сприймається InGaAs детектором, який формує зображення».

Щоб усунути вплив на результат сонячного світла, вчені застосували світлофільтр, що обмежує проходження випромінювання з довжиною хвилі приблизно до 1150 нм.


«Система об'єднує у собі інноваційне обладнання з унікальним програмним забезпеченням, дозволяючи виявляти дефекти сонячних панелей просто і швидко, - зазначають вчені. – Таким чином можна буде раніше виявляти неполадки і, тим самим, не допускати серйозних погіршень продуктивності фотоелектричних установок».

"Дуже висока швидкість формування зображень дозволяє зробити збільшену кількість знімків, щоб можна було виявляти більше відмінностей між різними кадрами, — пояснює перший автор статті Шен Ву. — Ключовим рішенням став новий алгоритм розпізнавання, який розрізняє у загальній послідовності зображення, відповідні модульованому і немодульованому стану фотопанелі, і підвищує контраст між ними - завдяки цьому дефекти сонячної батареї стають добре помітними навіть при яскравому світлі".

Щоб протестувати розробку, дослідники продіагностували з її допомогою кілька фотомодулів на основі як моно-, так і полікристалічного кремнію. Випробування підтвердили, що система підходить для перевірки сонячних панелей з вихідною потужністю до 1300 Вт/м2 при будь-якому рівні освітленості: від повної темряви до характерного для сонячного дня.

В даний час вчені працюють над програмним забезпеченням для зменшення цифрового шуму. Воно повинно підвищити якість одержуваних зображень, щоб зміни можна було визначати точніше. А також команда планує розглянути можливість застосування штучного інтелекту для автоматизації розпізнавання дефектів і визначення їх типів шляхом аналізу знімків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка