Китайські вчені розробили рюкзак, який виробляє електроенергію

Китайські вчені розробили пристрій, який робить рюкзак легше, але і використовує рух людини, щоб виробляти електроенергію.

Проект реалізували інженери Університету Цінхуа, передає newatlas.com

Основна секція рюкзака кріпиться на рамі і ковзає по рейках вгору і вниз, утримувана двома еластичними шнурами. При ходьбі ця частина рюкзака рухається разом з власником.

Така технологія дозволяє скоротити вертикальне коливання вантажу на 28,75%, що призводить до зниження вертикальної сили на 21%. Іншими словами, 30 кг вантажу будуть відчуватися як 23,7 кг.

До того ж, рюкзак оснащений трибоелектричним наногенератором, який перетворює енергію рюкзака, що рухається по рейках, в електрику. Його коефіцієнт корисної дії при нормальних умовах ходьби становить 14% — не так багато, але досить для того, щоб поповнити запас батареї електронного годинника, світлодіодів або люмінесцентної лампи.

Розробники передбачили також можливість заряджати під час ходьби вбудований у рюкзак акумулятор. Така модель може стати в нагоді мандрівникам, спортсменам і рятувальникам у віддалених від цивілізації місцях.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка