Китай зможе заощадити $1,6 трлн завдяки заміні вугілля відновлюваними джерелами енергії

Китай зможе заощадити $1,6 трлн, замінивши діючі вугільні електростанції відновлюваними джерелами енергії.

Про це йдеться у звіті фінансової аналітичної компанії TransitionZero, передає mind.ua

«Китай може заощадити $1,6 трлн, якщо йому вдасться успішно замінити вугілля відновлюваними джерелами енергії, - сказав Метью Грей, генеральний директор лондонської фірми TransitionZero. – У Піднебесної є величезний економічний стимул відмовитися від вугілля».

У вересні минулого року Китай пообіцяв довести загальні викиди парникових газів до піка до 2030 року і досягти нульового рівня викидів до 2060 року.

«Аби досягти поставленої мети країні необхідно організувати впорядкований перехід, якого ми не бачимо зараз», - каже Метью Грей.

Згідно з офіційними національними даними, Китай є найбільшим у світі джерелом викидів вуглекислого газу. Дослідницька компанія Rhodium Group повідомила, що викиди парникових газів у Китаї збільшилися на 1,7% у 2020 році і сягнули 14 400 мільйонів метричних тонн.

«Китай продукує еквівалент загальних річних викидів майже 180 країн з найменшими викидами у світі разом узятих, – зазначають аналітики. – Піднебесній доведеться закрити вугільні електростанції до 2040 року або невдовзі після цього, і це стане для країни величезною проблемою».

На переконання Метью Грея, найперше Китай повинен припинити інвестувати у нові вугільні електростанції. «Це активи з довгим терміном служби, які можуть все ще працювати і через 40 років», - зауважив він. - Все, що побудовано зараз необхідно буде передчасно закрити, якщо Китай хоче досягти нульових чистих викидів – це стане проблемою ризику неокупних активів».

Згідно з даними Global Energy Monitor (GEM), у Китаї працюють 1082 вугільні електростанції. Крім того, 92 заводи знаходяться у стадії будівництва, а 135 – на етапі підготовки до будівництва.

Звіт GEM показав, що у 2020 році Китай ввів в експлуатацію 38,4 ГВт нових вугільних електростанцій, що більш ніж компенсує 37,8 ГВт вугільних станцій, які були виведені з експлуатації в інших частинах світу минулого року.

«Китай вже домінує у технологіях з нульовим викидом вуглецю», таких як електромобілі, сонячна енергія і акумулятори, - зауважив Метью Грей. – Піднебесна може розширити цю інфраструктуру, щоб досягти своєї мети нульових викидів».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка