Китай заборонить продаж бензинових і дизельних авто з 2035 року

У Китаї введуть заборону на продаж нових автомобілів з бензиновими і дизельними двигунами з 2035 року.

Досягти таких результатів поставила за мету Асоціація автомобільних експертів, яка перебуває під управлінням Міністерства промисловості та інформаційних технологій країни, передає hightech.plus

Влада КНР планує, що вже до 2025 року обсяги продажів машин на "новій енергії" зростуть до 20% від усього ринку або приблизно 6 млн одиниць. Якщо ця мета буде досягнута, то збільшення сегмента у 2,5 рази за наступні 10 років не стане проблемою. Очікується, що до 2030 року серед всіх нових автомобілів на ДВС в Китаї 75% будуть гібридними.

Тим більше, що влада вже зараз стимулює не тільки споживачів переходити на електрику, а й виробників - для них розроблена складна система балів, стимулююча виробництво електрокарів із запасом ходу на одній зарядці від 400 км.

До 2035 року у Китаї планують припинити не лише продаж, а й виробництво машин з бензиновим або дизельним двигуном. 50% нових автомобілів повинні бути повністю електричними або на паливних елементах (тобто водневими), решта 50% можуть бути гібридами, тобто поєднувати ДВС з електро - або водневим двигуном.

Реалізація цього плану скоротить світове споживання нафти приблизно на 3,8 млрд барелів на рік або на 38 діб сьогоднішнього світового видобутку (сьогодні видобувається 100 млн барелів в добу).

Поява на ринку кожного наступного 1 мільйон електромобілів веде до скорочення споживання нафти приблизно на 32 млн барелів на рік. У китайському автопарку до 2035 року буде не менше 120 млн електромобілів.

Мета амбітна, але досяжна - у 2019 році автомобілі на "новій енергії" склали 5% від усіх продажів нових автомобілів у Китаї. Це більше мільйона машин, так як загальні продажі нових автомобілів у країні склали у минулому році більше 25 млн одиниць. Для порівняння, у США торік було продано близько 360 тисяч електромобілів. А загальні світові продажі електромобілів склали близько 2 млн екземплярів. Тобто китайський ринок електрокарів вже майже у 3 рази перевершує ринок США і становить приблизно половину світового. При цьому він тільки почав розвиватися.

Асоціація автомобільних експертів розробляє законодавчі і політичні рішення щодо автомобільної промисловості і автовласників.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка