Китай витратить на відмову від нафти і газу $5 трлн

Китай може витратити на відмову від нафти і газу $5 трлн.

Так оцінили найамбітніший план відмови від вуглецевих і вуглеводневих джерел енергії у світі, що перевершує за своєю масштабністю навіть "Європейський зелений курс", аналітики консалтингової компанії Wood Mackenzie передає iz

Згідно з прогнозом, потужності сонячної і вітряної енергетики, а також систем зберігання енергії доведеться збільшити у 11 разів, до 5 тис. ГВт. Загальне виробництво електроенергії Китаю потрібно буде наростити у 2,5 рази до 18,8 тис.ТВт-год до 2050 року. Весь транспорт у країні повинен бути електрифікований, причому кількість електромобілів має досягти 325 млн. штук, у 80 разів більше, ніж сьогодні. Тільки за таких умов вдасться скоротити попит на нафту в країні до 7 млн барелів на добу (зараз - понад 9 млн барелів).

Така революція в енергетиці зажадає позамежних зусиль. Вартість програми декарбонізації аналітики оцінюють у $5 трлн., що в кілька разів перекриває суму, яку витратять на реалізацію аналогічного плану в Європі.

Китай росте в усіх напрямках - від вкрай енерговитратної виплавки сталі до різних високотехнологічних виробництв. Тому складність повної декарбонізації КНР виглядає куди більш значною.

На даний момент паливно-енергетичний комплекс Китаю заснований на вуглеводнях, на які припадає понад 90% всього споживання. Країна щорічно випускає в повітря близько 10 млрд тонн вуглекислого газу, що становить 28% від усіх світових викидів. Це в півтора з гаком рази більше китайського вкладу у світовий ВВП (близько 19%). Зусилля для "вуглецевої нейтральності" будуть потрібні абсолютно титанічні.

Згідно з Паризькою угодою від 2015 року, Китай намітив собі мету досягти максимуму за викидами вуглецю до 2030 року, після чого емісія повинна поступово знижуватися. Позиція за підсумками останнього виступу Сі Цзіньпіна змінилася лише в тому сенсі, що скорочення з 2030-х років буде більш стрімким, ніж передбачалося раніше.

Зокрема, вугільна енергетика повинна через 40 років скоротитися у 25 разів. Нафта і газ повинні використовуватися на 60-70% менше, ніж зараз і в найближчому майбутньому.

Найпершою проблемою китайців на шляху декарбонізації буде той факт, що більша частина енергетичної інфраструктури країни - нова. Поточний термін служби середньої вугільної електростанції становить всього 14 років. Закриття нових підприємств, які часто навіть не відбили свої інвестиції, може обійтися китайській економіці дуже дорого.

Те ж саме можна сказати і про газову галузь. Втім, природний газ для декарбонізації менш значущий, оскільки дає значно менший обсяг викидів.

Китаю доведеться радикально збільшити генерацію енергії у відновлюваних джерелах. На даний момент Піднебесна пройшла вже досить солідний шлях у розвитку нетрадиційної енергетики. Якщо у 2015 році за сумарною потужністю сонячної генерації КНР лише трохи обходила Німеччину (43 ГВт проти 39), то за підсумками 2019 року Китай перевершував Німеччину у чотири рази, а США - у 2,5 рази. Загальна потужність сонячних панелей в країні склала 204 ГВт. Це майже третина від усієї потужності сонячних електростанцій у світі. Проте за допомогою цього колосального ресурсу виробляється всього 4% електроенергії. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка