Китай продукує 27% глобальних викидів СО2

За останні 30 років Китай більш ніж втричі збільшив викиди парникових газів – до 27% від глобальних викидів.

Про це йдеться у доповіді консалтингової компанії Rhodium Group, передає mind.ua

У той час як емісія парникових газів країн, що розвиваються, з 1990 року залишалася приблизно на тому ж рівні, у Китаї вона потроїлася. На кожного жителя країни припадає 10,1 тонн газу, тобто трохи менше, ніж середнє значення для країн, що входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – 10,5 тонн.

Сполучені Штати продукують 11%, Індія - 6,6%, а всі 27 країн ЄС - близько 6,4% антропогенних викидів.

Тобто Китай один викидає парникових газів стільки ж, скільки США, 27 країн ЄС, Індія та Індонезія (3,4%) разом взяті.

Втім, за викидами на душу населення все ще лідирують США – 17,6 тонн на людину, як підрахували аналітики Rhodium Group. Цей показник президент Джо Байден обіцяв знизити на 50% до 2030 року.

«Однак швидке відновлення економіки КНР після пандемії дозволяє припустити, що емісія Китаю на душу населення скоро перевищить середнє значення для країн ОЕСР», - зазначають експерти.

У 2018 році Компартія Китаю ввела заборону на будівництво нових вугільних ТЕС. Також в країні зводять нові електростанції сонячної і вітрової енергії. Проте викопне паливо залишається основним джерелом енергії для промисловості і транспорту. Енергомережі Китаю споживають половину вугілля, що спалюється в усьому світі.

Уряд КНР стверджує, що має право спалювати таку кількість викопного палива, оскільки країни, що розвиваються, робили так само протягом останніх століть. Так, з 1750 року економіки країн, що розвиваються викинули в атмосферу близько 1000 гігатонн парникових газів. Але розвиток КНР призвів до того, що країна швидко стала найбільшим постачальником антропогенних викидів: у 2019 році її емісія склала 52 Мт СО2 і еквівалентних парникових газів, а з 1750 року Китай сумарно виділив їх близько 200 Гт.

Згідно з Паризькою угодою про клімат, яку підписав свого часу Китай, країна зобов'язується стати вуглецево-нейтральної до 2060 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка