Китай побудує сонячні станції загальною потужністю 225 ГВт за п'ять років

У 2021-2025 роках Китай може побудувати сонячні електростанції загальною потужністю 225 ГВт.

Такий прогноз озвучила компанія PV InfoLink, передає renen

Щорічно Піднебесна вводитиме сонячні електростанції загальною потужністю 45 ГВт протягом 14-ї п'ятирічки.

PV InfoLink зазначає, що сонячний сектор Китаю стикається з «прихованими загрозами». Уряд більше не буде субсидувати проекти, за винятком покрівельних електростанцій у житловому секторі. Хоча вартість сонячної енергії значно знизилася, крім власне енергетичних технологій залишилися інші витрати, пов'язані, наприклад, з вимушеним обмеженням вироблення сонячної енергії (curtailment), земельним податком, вартістю фінансування і витратами на попередню розробку проектів. Через скасування державних платежів новим проектам буде складно досягти мережевого паритету, зазначають автори.

Більш того, проблема вимушеного обмеження вироблення, викликана недостатнім розвитком мереж, буде перешкоджати розвитку сонячної енергетики, якщо регулюючі органи не зможуть забезпечити виконання відповідних рішень.

Очікується, що офіційний проект 14-ого п'ятирічного плану буде представлений на розгляд до кінця березня 2021 року, а остаточне затвердження відбудеться в другій половині року.

Згідно із заявою китайської влади, на відміну від 13-го п'ятирічного плану, в новій редакції не будуть сформульовані конкретні цілі з розвитку сонячної і вітрової енергетики.

У поточному 13-му п'ятирічному плані була поставлена мета досягти встановленої потужності 110 ГВт і 220 ГВт сонця і вітру відповідно до кінця 2020 року. Сонячна енергетика КНР давно перевищила план. За підсумками 2019 року її встановлена потужність досягла 205 ГВт.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка