Китай планує збудувати гідроенергетичний комплекс в Тибеті потужністю 60 ГВт

Китай має намір почати будівництво ряду гребель і ГЕС на річці Ярлунг Цангпо (так називається верхня ділянка річки Брахмапутра, яка тече з Тибету до Індії і Бангладеш) в 2021 році. Гідроенергетичний комплекс може досягти потужності 60 ГВт, пише RenEn.

Цей проект включений в 14-й п'ятирічний план розвитку країни (2021-2025 рр.), як один з найбільших проектів розвитку енергетики Китаю. Китай раніше вже будував греблі на річці Ярлунг Цангпо, а ГЕС Зангму виробляє електроенергію з листопада 2014 року. Однак новий проект, якщо буде реалізований, затьмарить всі попередні. Наприклад, найбільша діюча гідроелектростанція КНР має встановлену потужність 22,5 ГВт.

Ярлунг Цангпо бере свій початок в західному Тибеті на висоті майже 5000 метрів. На одній з ділянок річка спускається приблизно на 2700 метрів, створюючи величезну ущелину, яке в два рази глибша, ніж Гранд-Каньйон в Сполучених Штатах. Перепад висот робить місце особливо сприятливим для генерації гідроелектроенергії. Проект ГЕС розроблявся давно, і спочатку оцінювався неоднозначно, а Індією негативно. Брахмапутра забезпечує Індію водою з Тибетських льодовиків, і новий комплекс гребель фактично дає Китаю можливість «перекрити воду». Індія також побоюється, що гребля дасть Китаю більше можливостей для торгу в прикордонних конфліктах, які в останні місяці загострилися в індійському регіоні Ладакх.

У грудні 2020 року Індія оголосила про плани будівництва греблі потужністю 10 ГВт на річці Брахмапутра. Очікується, що водосховище допоможе компенсувати вплив китайських гідроенергетичних проектів вгору за течією, які можуть створити дефіцит води або викликати раптові повені. Однак, деякі експерти вважають, що індійський проект може тільки «посилити екологічну деградацію».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка