Китай інвестував рекордні $378 млрд. у розвиток інноваційних технологій в 2020 році

Китай продовжує ударними темпами нарощувати інвестиції в інноваційні технології. Згідно зі звітом Національного бюро статистики Китаю (NBS), витрати країни у цю галузь минулого року зросли на 10% до рекордних $ 378 млрд., передає Хайтек.

Ці витрати вдвічі більші за увесь оборонний бюджет КНР за 2020 рік ($ 178,8 млрд). Таким чином сумарні інвестиції в досягнення технологічної переваги досягли вагомих 2,4% від ВВП країни. Китайські ІТ-компанії, державні організації та університети організували 198 технологічних проектів національного рівня. А Національний фонд природних наук Китаю в цілому профінансував 45,7 тис. ініціатив в області перспективних досліджень.

Станом на кінець року в країні діяли 522 ключові лабораторії, 350 інженерних дослідних центрів і понад 1,6 тис. національних технологічних центрів на рівні підприємств. За даними NBS, в 2020 році особлива увага була приділена космічній програмі Китаю – компанії здійснили 35 успішних запусків. Запуск станції Чан'е-5 став першим проектом, в рамках якого Китай зібрав зразки з поверхні Місяця і повернув їх на Землю. Китай також офіційно ввів в експлуатацію 500-метровий радіотелескоп Тьяньян і запустив глобальну навігаційну систему Beidou-3. Крім того, з минулого року країна зайнялася вивченням Марса і провела запуск зонда Тяньвень-1.

2.jpg

Шег Лайюнь, заступник глави NBS, зазначив, що поточна стратегія дозволила Китаю стати єдиною великою економікою, яка продовжувала зростати, незважаючи на пандемію. Навіть під час першого повного локдауна – в лютому-березні 2020 року – частина проектів працювала в автономному режимі і продовжувала нарощувати технологічну перевагу.

Ключову роль в цих процесах відіграв симбіоз між державою і приватним сектором, який поступово перетворюється в стандартний принцип роботи для Китаю. Уряд активно підтримує ІТ-компанії і стартапи, надаючи умови і субсидії для перспективних проектів. За заявами NBS, регулятори підтримали створення в Китаї 400 інноваційних платформ і сприяли координації та розвитку малих і середніх підприємств.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка