Кіровоградобленерго не дає дозволу на підключення до енергомереж 150 приватним сонячним станціям

"Кіровоградобленерго" не дає дозволу на підключення до енергомереж 150 приватним сонячним електростанціям.

Цю інформацію підтвердив речник "Кіровоградобленерго" Сергій Богомільчук, передає Мій Кропивницький

"Державна архітектурна будівельна інспекція на наше звернення засвідчила, що обленерго діє у межах закону, - зазначив він. - Нацкомісія регулювання енергетики та комунальних послуг ще не надала свою відповідь".

Єдину у селі Богданівка приватну сонячну електростанцію можна було підключати до енергомережі 31 травня. Однак власник СЕС Олександр Постойко 7 червня отримав лист від комерційного директора "Кіровоградобленерго" Олега Соловйова про відмову підключення станції до електромережі.

"Побудувати сонячну станцію вирішив через дуже часті перебої з електропостачанням у селі, - розповідає він. - Купівля і встановлення сонячних панелей обійшлися у понад 625 тисяч гривень: продали два автомобілі та ще й взяли кредит, отримали купу дозволів на встановлення станції, виконали всі технічні умови, а тепер обленерго роз’яснює, що попередні технічні умови, що були виконані і діяли у 2018 році, вже недійсні, бо вийшов новий закон».

Однак закон зворотної сили не має, наполягає Олександр Постойко. «Якщо ми будували ще по тих умовах, то маємо підключатися, - переконаний він. - Спираючись на новий закон про заборону встановлення станцій на землі, нас зобов'язують реєструвати установку як капітальну будівлю".

Після відмови Олександр Постойко звернувся до облвідділення Антимонопольного комітету України.  "АМКУ було направлено запит на Нацкомісію регулювання енергетики та комунальних послуг щодо роз'яснення норм цього закону, - розповіла голова облвідділення АМКУ Лариса Гречана. - Сподіваюсь, роз'яснення буде зроблене на користь споживачів і після цього комітет зможе оштрафувати ""Кіровоградобленерго" на 68 тисяч гривень та відмінити заборону підключати сонячні електростанції до енергомереж". 

Юрист Віталій Речиць радить власникам наземних сонячних електростанцій, встановлених на металевих та дерев'яних конструкціях, які не є капітальними спорудами, замовити будівельний паспорт на навіси із сонячними панелями. "Необхідно звернутися до органів державної архітектурної інспекції з повідомленням про початок будівельних робіт, а потім повідомити про їх завершення, - розповідає фахівець. - Потім реєструється речове право на нерухоме майно як капітальну споруду, на якій буде розташовано саме ці сонячні панелі і в такому випадку "Кіровоградобленерго" та інші компанії, які здійснюють реєстрацію, не мають право відмовляти".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка