Кількість велосипедів збільшується у 5 разів швидше, ніж населення

Французька компанія Eco-Counter оприлюднила дані, які збиралися протягом трьох років від 12 тисяч автоматизованих лічильників по всьому світу, які вимірювали велосипедний і пішохідний рух, пише сайт peopleforbikes.org.

Один з лічильників знаходиться на кампусі Каліфорнійського університету; інший – на Avenida Фігероа Alcorta захищених велосипедних доріжка в Буенос-Айресі; третій – на безавтомобільному мосту в Інсбруку, Австрія.

Починаючи з 2013 року компанія почала аналіз даних з 1500 з цих лічильників, щоб створити унікальний індекс, який рік за роком відстежує зміни кількості велосипедів у всіх цих місцях.

Однак у цих даних є дуже суттєвий недолік: вони не мають майже ніяких лічильників з найбільш густонаселених регіонів світу (Південної та Східної Азії) або найбільш швидко зростаючих (Західна Африка). Оскільки всі ці райони швидко стають багатшими, використання велосипедів падає в тих областях, де збільшується кількість автомобілів. У деяких містах, як Ханчжоу, Китай, успішно протистоять цій тенденції, інші, як Делі, Індія, працюють для того щоб повернути його назад.

Проте, Eco-Counter є єдиною компанією, яка спробувала зробити глобальний підрахунок. І її висновки за перших два роки були обнадійливими. Використання велосипеду на його 1500 індексованих ділянках зросло в річному підрахунку на 5,4 відсотка з 2013 року.

Це можна порівняти з глобальними темпами зростання чисельності населення на 1,2 відсотка. Ось як ці дві тенденції виглядають, якщо зіставити їх з плином часу:

Eco-Counter також спостерігає за національними тенденціями в 17 країнах за допомогою щонайменше 10 лічильників. У компанії вважають, що найшвидше дворічне зростання кількості велосипедів було в Швейцарії, з 8,6% в річному зростанні.

У міру того як світова економіка переживає зростання і падіння, кількість велосипедів, ймовірно, робить те ж саме. Взагалі, більше бізнесу означає більше руху, будь то на велосипеді, пішки, на автобусі або автомобілі. Принаймні ці цифри слід розглядати як ознаку прогресу в тих місцях, де їх вимірюють лічильники.

«Ми безперечно можемо побачити поштовх в інфраструктурі і політиці, а також інтерес до цього, – сказав директор Eco-Counter. – Приємно бачити зростання в цифрах».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка