"Київтеплоенерго" переходить на данські технології у "зеленій" теплоенергетиці

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" планує використовувати данський досвід і технології у сферах модернізації та розвитку централізованої системи теплопостачання, а також розвитку "зеленої" теплоенергетики.

Про це йшлося на україно-данському семінарі, проведеному на київській ТЕЦ-6, передає interfax.com.ua.

"Перспективні проекти розвитку теплопостачання, використання водню та біогазу у виробництві тепла, реконструкція складних тепломереж Києва та досвід Данії щодо розвитку "зеленої" теплоенергетики обговорили київські та данські теплоенергетики", - зазначено в документі.

У семінарі, зокрема, взяли участь представники данського енергетичного агентства (DEA), Данської Ради централізованого теплопостачання (DBDH), теплогенеруючого підприємства міста Орхус, а також провідні провайдери технологічних рішень для централізованого теплопостачання.

У ході зустрічі сторони обмінялися досвідом у напрямку підвищення надійності та якості опалення у Данії та Україні.

Зокрема, глава теплопостачальної компанії AffaldVarme міста Орхус Ельзебет Арендт поділилися досвідом виробництва "зеленої" теплоенергії з біомаси, завдяки чому Орхус за сім років повністю відмовився від викопного палива і мінімізував викиди СО2.

У свою чергу "Київтеплоенерго" представило датській стороні перспективні проекти модернізації та розвитку системи теплопостачання Києва, проекти реконструкції складних ділянок тепломереж, а також концепції експериментального виробництва водню і біогазу для потреб теплопостачання Києва у контексті декарбонізації.

Зокрема, "Київтеплоенерго" ознайомила датську сторону з проектами будівництва додаткових тепломереж на Теремках і насосної станції на Позняках, які дозволять істотно підвищити енергоефективність і надійність системи теплопостачання цих житлових масивів.

"Окремо теплоенергетики обговорили можливі технічні рішення щодо реконструкції однієї з найскладніших ділянок тепломереж Києва, прокладеної під мостом імені Патона", - зазначили в КП.

Також були представлені інноваційні екологічні рішення для розвитку системи теплопостачання Києва у презентації пілотних проектів зі створення експериментальних майданчиків Технопарк H2Lab і Віоlab для вивчення і застосування технологій виробництва водню і біогазу для централізованого опалення столиці.

"Ми раді ділитися досвідом щодо інтеграції "зеленої" енергетики, будівництва нових поколінь теплових джерел, діджиталізації та контролю за процесами, а також у сфері модернізації теплопостачання житла. Впевнені, що представлені сьогодні проекти Києва вкрай необхідні і інноваційні. Агентство готове надавати всебічну підтримку їх реалізації",-зазначила представник Центру глобального співробітництва DEA Ноемі Шнайдер.

Україна і Данія співпрацюють в енергосекторі з 2004 року. За цей час консультації щодо підвищення ефективності централізованого теплопостачання отримали 11 українських міст.

КП"Київтеплоенерго" забезпечує 90% потреб Києва у теплі і майже 60% - в електроенергії. Підприємство повністю належить Києву, є оператором системи централізованого теплопостачання міста, що складається з двох великих газових ТЕЦ, 15 великих, 168 малих і середніх котелень, 2800 км теплових мереж, понад 9400 теплових пунктів і сміттєспалювального заводу "Енергія".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка