Київ залучить на реалізацію плану «Зелене місто» 2,5 млрд євро

Київ залучить на реалізацію Плану дій «Зелене місто» 2,5 млрд євро.

Відповідний проект представила Київська міська державна адміністрація(КМДА) за участі громадських і міжнародних організацій, передає , передає ecopolitic.com.ua

"Приймаємо письмові зауваження та коментарі перед поданням на затвердження Координаційної ради з розробки Плану дій "Зелене місто" та Київської міської ради", — каже директор Департаменту економіки й інвестицій КМДА Наталія Мельник, яка є керівницею робочої групи координаційної ради з розроблення Плану дій "Зелене місто" для Києва. – Документ майже на 90% корелюється з проектом Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року, особливо у питаннях поліпшення відповідних показників якості води, повітря та ґрунтів, зелених зон у місті, зниження рівня парникових газів, адаптації міст до кліматичних змін».

План дій "Зелене місто" для Києва має сприяти розв'язанню нагальних питань навколишнього середовища у таких секторах, як: транспорт і мобільність, енергетика й теплопостачання, водопостачання та водовідведення, управління відходами, стійкість і природноорієнтовані рішення, старт-сіті й управління даними.

Проект передбачає впровадження 20 пакетних інклюзивних заходів і залучення орієнтовно 2,5 млрд євро. Очікується, що реалізація заходів відбуватиметься за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та стейкхолдерів.

«Банк сподівається на отримання якісного та корисного Плану дій для міста Києва, - заявив заступник керівника офісу ЄБРР в Україні Марк Магалецький. – Прогрес у виконанні завдань здійснюватиметься через системи моніторингу й оцінки».

 Фінансову підтримку у розробленні Плану дій надав уряд Швеції, що дало можливість залучити міжнародну експертизу для підготовки обґрунтованого стратегічного інвестиційного плану, який відповідає міжнародним вимогам фінансових інституцій, та дозволить залучити ресурси для вирішення місцевих та глобальних екологічних проблем. "У стратегічних урядових документах України вперше згадується питання кліматичної нейтральності, що однозначно має підсилити спроможність таких проектів як План дій «Зелене місто», - сказав представник Посольства Швеції та Національний програмний координатор проектів (Програма з питань довкілля, клімату та енергоефективності) Ярослав Мелех. - Зі свого боку уряд Швеції підтримує ці напрями, отже, сподіваємось, що План дій «Зелене місто» для Києва вийде на конструктивні рішення, які закладуть основу для наступних проектів".

Письмові зауваження та коментарі щодо проекту документа можна надсилати на електронну адресу Департаменту економіки та інвестицій КМДА: org@guekmda.gov.ua до 4 грудня. Після доопрацювання документа й узгодження відповідно до законодавства, проект Плану дій «Зелене місто» винесуть на розгляд депутатів на пленарному засіданні Київради.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка