Казахстан залучить $5 млрд на розвиток зеленої енергетики

Казахстан планує залучити на запуск відновлюваних джерел енергії $5 млрд.

Про це заявили у Міністерстві енергетики, передає lsm.kz

«В регіонах хочуть побудувати і здати в експлуатацію вітрові і сонячні електростанції загальною потужністю 4 ГВт, їх запуск буде поетапним - з 2023 року по 2030 року, - уточнюють в Міненерго. - Також у Казахстані заплановано відкриття вітрової станції потужністю 1 ГВт з використанням системи накопичення енергії з поетапним введенням до 2025 року».

Передбачається, що будуть реалізовані «зелені» проекти сумарною потужністю 5 ГВт.

"В даний час KEGOC визначає земельні ділянки і відповідні точки підключення для будівництва зелених об'єктів сумарною потужністю 5 ГВт", – розповіли у Міністерстві енергетики.

Реалізація інвестиційних проектів дозволить знизити обсяги викидів парникових газів в атмосферу на 8 млн тонн, виробляти додатково 20 млрд кВт-год зеленої енергії і створити 3 тисячі робочих місць.

Наразі досягнуті домовленості з арабською компанією ADQ і французькою компанією Тotal Energies, підписаний меморандум з Globalia Kft і ANM Group. В рамках останнього інвестори планують побудувати сонячну електростанцію за більш ніж $50 млн потужністю 500 МВт. Крім того, у Казахстані в найближчі чотири роки планують запустити проекти з відновлюваних джерел енергії на $2,5 млрд.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка