Казахстан має намір повністю відмовитися від використання вугілля

Казахстан має намір повністю відмовитися від використання вугілля

Казахстан має намір повністю відмовитися від використання вугілля для виробництва електричної та теплової енергії.

Про це заявив президент Касим-Жомарт Токаєв на глобальному круглому столі з питань видобувних галузей, ініційованого генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, передає orda.kz

«Для зниження залежності енергетичного балансу від спалювання вугілля буде розроблений національний проект з розвитку електроенергетики, — заявив він. - Проект має вирішити завдання розвитку газової та гідроенергетики, а також використання відновлюваних джерел енергії».

Крім того, у Казахстані мають намір у найближчі п'ять років висадити близько двох мільярдів дерев. «Ситуація у світі після епідемії коронавірусу дає можливість поставити на чільне місце порядку денного міжнародного співтовариства питання про захист навколишнього середовища, - заявив президента. - Казахстан має намір досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року».

Наразі Казахстан залишається однією з найбільш енергоємних країн у світі. «Наша видобувна промисловість становить 50% всього промислового виробництва, - каже Касим-Жомарт Токаєв. - Приблизно 70 % генерації електрики все ще залежить від вугілля, тому озеленення нашої добувної промисловості - це величезний виклик і абсолютний пріоритет для сталого розвитку Казахстану».

Нагадаємо, глобальний круглий стіл з питань видобувних галузей пройшов у віртуальному форматі на рівні глав держав і урядів. Захід ініційовано Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка