Канадці зберігатимуть електроенергію у мішках

Весь час впроваджують нові проекти збереження енергії. Більшість з них залишається на рівні досліджень. Але пошук ефективних способів енергозбереження постійно продовжується
В Канаді проводять випробування ще одного способу накопичення енергії, котрий має абревіатуру CAES. Подібна установка потужністю 110 МВт працює з 1991 року в штаті Алабама. Використовується варіант стисненого повітря. Недоліком такого рішення є те, що на етапі стиснення повітря, втрачається велика кількість енергії у вигляді тепла. При розширенні повітря, його треба догрівати.

Читайте також: Львівські винахідники розробили гнучкі суперконденсатори
Існує перспективний напрямок підвищення CAES через використання рекуперації. Але тут виникають проблеми довгого зберігання тепла.
Винахідники з Великобританії запропонували нову ідею – «Енергетичний Мішок» (Energy Bag). Це величезний надувний мішок, котрий занурений в морі і утримується якорем. Море виступає тисковим елементом, а щільність енергонакопичення пневматичного акумулятора росте прямо пропорційно тиску. Немає витрат на інфраструктуру, не потрібні квадратні метри суші.

CAES може стати найдешевшою системою запасання енергії по капітальних затратах на кВт*год, котрі складуть від 1 до 10 євро. Гідроакумулюючі електростанції для цього потребують 50 євро/кВт*год., а електрохімічні акумулятори – до 500 євро/кВт*год.
Нова система доволяє отримати ККД 75-85%. На відміну від електричних акумуляторів – тут немає саморозряду. 

4.jpg

Читайте також: Енергію від сонячних панелей може зберігати гравій

Накопичувачі виконані з висоміцної тканини. Випробування проводять на глибині 600м з 20 метровим «Енергетичним Мішком». Стандартний вітрогенератор протягом 14 годин накачує повітря в цей мішок, створюючи запас 70 МВт*год енергії. Цей акумулятор еквівалентний 300-тонному літієвому акумулятору, вартістю в десятки мільйонів доларів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка