Канадці розробили фасадні сонячні панелі з ефективністю 18,2%

У Канаді випустили призначені для облицювання фасадів висотних будівель фотоелектричні модулі на основі телуриду кадмію (CdTe) Solstex з коефіцієнтом корисної дії 18%.

Проект реалізувала канадська компанія Elemex, передає ecotechnica.com.ua.

«Новий продукт ідеально підходить для міських будівель, у яких площа даху відносно невелика, - зазначив Х'ю Лорі, інженер Elemex за спеціальними проектами. - Панелі Solstex важать не більше 17 кг у перерахунку на квадратний метр, тобто у порівнянні за питомою масою зі звичайним облицюванням».

За його твердженням фасадні сонячні панелі прості в установці і здатні виробляти значно більше енергії, ніж аналоги.

Сонячні батареї для фасадів доступні у двох версіях: Solstex 2000 і Solstex 1200. Товщина фотоелектричних елементів в обох модифікаціях дорівнює 6 мм.

Solstex 2000 володіють вихідною потужністю 420-450 Вт і ефективністю перетворення сонячної енергії 17-18,2%. Їх струм короткого замикання становить 2,45 — 2,57 ампера, а напруга холостого ходу – 218,5-221,1 вольта. Кожна така панель розміром 2009 х 1232 х 79 мм має питому потужність 16,9 Вт на квадратний метр. Solstex 1200, що має габарити 600х1200х47,5 мм, володіє номінальною потужністю 110-122, 5 Вт і ККД від 15,3 до 17%.


Як зазначають розробники, продуктивність фасадних сонячних панелей протягом 25 років буде знижуватиметься на 0,5% у рік.

«Фотоелектричні системи відповідають вимогам, застосовуваним до облицювання вентильованих фасадів і оснащені стандартним "дощовим бар'єром" (RVR) — захистом від проникнення води і сміття, - пояснюють у Elemex. -  Така система передбачає, що внутрішній простір вентфасада поділено на герметичні відсіки, а повітря, що проникає під тиском вітру через стики панелей облицювання, наповнює ці відсіки, що призводить до вирівнювання тиску з обох сторін облицювання, завдяки цьому знижується потрапляння вологи та інших дрібних частинок всередину фасаду, а окремі проникаючі краплі стікають вниз по дренажних порожнинах».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: