Кабмін затвердить нові ціни на пластикові пакети до кінця тижня

Кабінет міністрів України має намір затвердити ціни на пластикові пакети до 5 грудня.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, коментуючи обмеження обігу пластикових пакетів в Україні, яке набирає чинності 10 грудня, передає unian.ua

«Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів разом з Міністерством економіки розробили й подали на розгляд уряду проект постанови на реалізацію закону про обмеження обігу пластикових пакетів, - розповів він. - Уряд відправив на доопрацювання з невеличким строком і, сподіваюся, що на цьому тижні буде вже остаточно прийняте рішення про встановлення цін на ті пакети, які будуть в обігу".

За словами голови екологічного комітету, закон вступає в дію в три етапи. «На першому етапі - з 10 грудня - вводиться обов’язкова реалізація пакетів за кошти, а безкоштовне розповсюдження забороняється, другий - з березня 2022 року – передбачає повну заборону розповсюдження пакетів до 50 мікрометрів, а третій - з 1 січня 2023 року – заборону використання всіх пакетів до 50 мікрометрів, навіть тих, які зараз будуть використовуватися як первинна тара, тобто йдеться про тару для риби, м’яса, для сипучих круп", - наголосив він.

Поступово українці звикнуть до того, що краще приходити до магазину зі своєю еко-торбинкою або з якоюсь постійною тарою, ніж кожен раз купувати пакети та витрачати додаткові кошти, впевнений Олег Бондаренко.

«Ціни на пакети будуть не надмірні - від 2 до 3 гривень за один пакет, - зазначив він. - Законом передбачені штрафи за безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів - від 1700 до 3400 гривень, а за повторне порушення - від 3400 до 8500 гривень».

Штрафи сплачуватимуть підприємці, а найвищий штраф – від 17 тисяч до 34 тисяч - за продаж пакетів, уточнив Олег Бондаренко.

Перевіряти дотримання виконання закону буде Держспоживслужба, яка складатиме протоколи і відправлятиме їх до суду.

За словами Олега Бондаренко, зараз Комітет з питань екологічної політики та природокористування розглядається проект закону про обмеження обігу одноразового пластику, зокрема одноразової пластикової тари: виделок, тарілок, ножів, стаканчиків, а також вушних паличок.

1 червня 2021 року Верховна Рада прийняла у другому читанні та у цілому законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, яким пропонується впровадити механізми стимулювання розвитку виробництва біорозкладаних пластикових пакетів, а також ввести відповідальність за порушення вимог у сфері розповсюдження пакетів.

Заборона поширення пластикових пакетів товщиною до 50 мкм в об'єктах роздрібної торгівлі та об'єктах ресторанного господарства вводиться з 1 січня 2022 року.

За незаконне розповсюдження пластикових пакетів для суб'єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф - від 8,5 до 17 тисяч гривень, а в разі повторного правопорушення стягнення досягне 34 тисяч гривень.

7 червня 2021 року президент підписав закон про заборону в Україні пластикових пакетів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка