Кабмін закликають підтримати відновлювальну енергетику

В Україні ринок відновлюваної енергетики лихоманить з початку червня через нові закони і правила, нові проблеми і неплатежі, нові загрози від старих і нових чиновників.

Таку думку висловив співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики, інвестор і девелопер Ігор Тинний, коментуючи лист УАВЕ на адресу президента України та Верховної Ради, передає РБК-Україна з посиланням на його блог.

"Ми не тільки приватні інвестори, а ще й звичайні громадяни, споживачі, патріоти своєї країни, - зазначає він. - І вголос ми говоримо політикам: перш ніж намагатися зруйнувати, спробуйте хоч щось створити!".

Системно хвора в Україні саме традиційна, а не відновлювана енергетика, зауважує Ігор Тинний. «Українська енергетика одна з найбільш монополізованих у світі, у нас слово «паливо» ідентичне слову "корупція" і це стосується вугілля, нафти, дизеля, газу, урану і ТВЕЛів – всього, - зазначає інвестор. - Українська економіка найбільш енергонеефективна в світі - злочинне субсидування цін на електроенергію для населення за рахунок завищення цін для промисловості робить біднішими і промисловість, і населення".

Співзасновник УАВЕ також нагадав, що енергогенеруюча система України зношена на 87% і технологічні катастрофи на АЕС, ТЕС, ГЕС і шахтах неминучі, якщо в них активно не інвестувати.

«При цьому Україна є нетто імпортером абсолютно всіх основних видів палива: тільки автомобільного палива ввозимо на 6 мільярдів доларів щорічно, не рахуючи газу, палива для АЕС, вугілля, - наголошує Ігор Тинний. - Ніякої продукції сільського господарства не вистачає, щоб компенсувати цей імпорт, як результат - негативний платіжний баланс і знецінення валюти".

Новий вітроагрегат, сонячна панель або біореактор спочатку здорожчать електричну енергію, а через 11 років будуть постачати на ринок найдешевшу енергію, пояснює експерт.

Замість підтримки традиційної енергетики держава має стимулювати розвиток "зеленої" генерації, наголошує він.

"Шахтарі весь час шантажують владу і регулярно отримують мільярдні дотації з держбюджету, виробляючи при цьому смішну кількість продукції: тільки одне державне об'єднання "Артемовугілля" з'їло за рік понад мільярд гривень із держбюджету, не виробивши ніякої продукції, - наголосив він. - Державний вуглепром необхідно приватизувати у найближчі місяці за будь-яку ціну".

Девелопер при цьому нагадав і про жахливу екологічну ситуацію в Україні, яка повинна стати стимулом до розвитку відновлюваної енергетики.

На думку Ігоря Тинного, Кабміну терміново необхідно внести зміни в Енергетичну стратегію строком на 20 років з примусовим виведенням вугільної генерації з експлуатації та багатократним збільшенням податку на викиди СО2.

"Розвиток відновлюваної енергетики в Україні вигідний тим, хто планує жити на цій землі, і суперечить інтересам тих, хто в нашій країні тільки заробляє гроші за принципом "тут і зараз", - резюмував він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: