Кабмін має намір збільшити частку перероблених побутових відходів до 15%

В Україні мають намір збільшити частку перероблених побутових відходів з 3% до 15%.

Такі цілі зазначені у програмі Кабінет міністрів, створеній на основі регламентуючих директив ЄС в рамках боротьби з проблемою накопичення сміття і опублікованій на сайті Верховної Ради у понеділок, 30 вересня, передає Інтерфакс-Україна

Згідно з документом, планується розширити до 90% кількість населених пунктів, в яких процес роздільного збору та переробки побутових відходів здійснюється за участі "розширеної відповідальності виробника товарної продукції в упаковці".

Введення розширеної відповідальності виробника є ще однією ініціативою уряду, відповідно до якої виробник бере на себе відповідальність за утилізацію продуктів, що виробляються, а також принципу "забруднювач платить", який передбачає, що підприємства, які здійснюють негативний вплив на навколишнє середовище, повинні нести витрати зі здійснення заходів для компенсації екологічного збитку.

Окремо зазначено, що Кабмін планує ввести відповідальність виробника за утилізацію відпрацьованих акумуляторів і батарей, відходів електричного та електронного обладнання.

"Визначимо також перелік відходів, перелік найкращих доступних технологій операцій поводження з відходами, введемо систему ефективних екологічних податків, які стимулюватимуть запобіганню утворенню відходів і зроблять поховання максимально економічно невигідними", - наголошується в документі.

Передбачається на законодавчому рівні забезпечити економічні стимули для залучення інвестицій в інфраструктуру поводження з відходами та забезпечити правові механізми укладання договорів з учасниками ринку, які містять гарантії повернення інвестицій.

Кабмін також планує підготувати пакет законів для введення ієрархії операцій поводження з відходами

Згідно з програмою, Кабмін має намір створити електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами. Згідно з планами уряду, вона забезпечить видачу дозволів для здійснення операцій поводження з відходами, надання декларацій про відходи, зберігання звітності від суб'єктів господарювання та інформаційно-реєстраційних документів у цій сфері.

"Наповнимо реєстр незаконних звалищ і полігонів, структуруємо порушення на відповідних об'єктах, істотно збільшимо екологічний податок на захоронення відходів, що сприятиме іншим способам поводження з відходами, зокрема повторному використанню, переробці, утилізації, і направимо його на фінансування рекультивації екологічно небезпечних звалищ", - йдеться в документі.

Крім цього, уряд також планує посилити відповідальність за несанкціоноване поводження з відходами.

Показниками ефективності в документі визначили зростання кількості українців, які розділяють сміття, збільшення повторного використання і переробки відходів, зниження поховання відходів на 30% (зокрема, побутових - на 50%) і зростання утилізації відходів разом з виробництвом енергії до 2 млн тонн (побутових - до 1 млн тонн).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: